JUBILEUSZOWO  W WOLI ZABIERZOWSKIEJ

JUBILEUSZOWO  W WOLI ZABIERZOWSKIEJ

Popołudnie 22 października 2014 roku było deszczowe i chłodne, ale pogoda nie zniechęciła Dostojnych Jubilatów – Małżonków świętujących Srebrne i Złote Gody, którzy odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów Akademii Wdzięczności Rodzicom w Woli Zabierzowskiej.Uroczystość ta odbyła się już po raz dwudziesty. Jej pomysłodawcą jest Ksiądz Kazimierz Włoch – Proboszcz Parafii Opieki Matki Bożej w Zabierzowie Bocheńskim, a współorganizatorami są: Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki i Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej.

Podczas tegorocznego spotkania przed Jubilatami wystąpiła parafialna grupa teatralna ze spektaklem teatralno – filmowym „Sceny z życia rodzinnego” przygotowanym przez Księdza Piotra Zioło, Marię Baran i Aleksandra Ostrowskiego, który wraz z zespołem muzycznym działającym w domu kultury opracował aranżacje piosenek wykonanych tego wieczoru przez młodzież i członków zespołu. Pomysł na scenariusz przedstawienia zaczerpnięty został z książki Stefanii Grodzieńskiej „Kawałki męskie, żeńskie i nijakie”. Spektakl dostarczył publiczności wielu powodów do wzruszeń, zadumy nad małżeńskim losem, a przede wszystkim do śmiechu, gdyż na scenie i ekranie w dowcipny sposób pokazane zostały rozmaite życiowe sytuacje, które na co dzień są udziałem niejednej pary małżeńskiej.

Występy młodych aktorów przerywane więc były raz po raz gromkimi wybuchami śmiechu, a na zakończenie młodzież otrzymała od Jubilatów ogromne brawa. Nastał czas gratulacji, serdecznych życzeń i wielu ciepłych słów, które pod adresem Srebrnych i Złotych Jubilatów wypowiedzieli: Pan Roman Ptak – Burmistrz Niepołomic, Pan Marek Ciastoń – Przewodniczący Rady Miejskiej, Ksiądz Proboszcz Kazimierz Włoch, Pani Marta Grochot – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Zabierzowskiej oraz Pan Aleksander Ostrowski – Kierownik Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej, gdzie Akademia Wdzięczności Rodzicom odbywa się już od dwudziestu lat.

Do zebranych zwróciła się także obecna na uroczystości Pani Teresa Olearczyk – Profesor Nauki o rodzinie, która towarzyszyła tej inicjatywie już przed dwudziestu laty, kiedy to zrobiła na ten temat program telewizyjny wyemitowany przez Redakcję Programów Katolickich TV Kraków. Podczas gdy zespół Wolańska Muza śpiewał z życzeniami dla Jubilatów, dzieci wręczały parom piękne, czerwone róże. Ale na tym nie koniec miłych chwil! W niezwykle uroczysty sposób, przy przygaszanych światłach, w sali pojawił się ogromny tort, a został on wwieziony przez prawdziwego kominiarza, Pana Stanisława Łosińskiego, który wręczył Honorowym Gościom żółte roże udekorowane kominiarskimi guzikami – złotymi dla Złotych a srebrnymi – dla Srebrnych Jubilatów.

Były jeszcze życzenia specjalne, połączone z podziękowaniami za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Złożyli je młodzi aktorzy Państwu Sylwii i Aleksandrowi Ostrowskim, tegorocznym Srebrnym Jubilatom, którzy pomimo swojego święta, poświęcili wiele czasu i sił, by spotkanie to tak wspaniale zorganizować!

Wieczór zakończył się biesiadą przy stole, na którym pojawiły się smakowite dania przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Zabierzowskiej oraz życzliwe mamy, które zawsze chętnie służą pomocą. Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie za obecność Dostojnym Jubilatom oraz wszystkim gościom, którzy swoim przybyciem uświetnili XX Akademię Wdzięczności Rodzicom w Woli Zabierzowskiej.

/MB/
Zdjęcia z uroczystości są TUTAJ