WYZWANIE – MIARĄ WIELKOŚCI CZŁOWIEKA

WYZWANIE – MIARĄ WIELKOŚCI CZŁOWIEKA

Miarą wielkości człowieka jest największe wyzwanie, którego się podjął i wygrał.

To mocne zdanie stało się hasłem naszej pierwszej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, w którą wyruszyliśmy 27 marca o godzinie 19 sprzed kościoła w Zabierzowie Bocheńskim, w ramach comiesięcznych spotkań do Światowych Dni Młodzieży.

Trasa prowadziła do klasztoru w Hebdowie i liczyła prawie 13 km, co dla wielu osób mogło stanowić nie lada wyzwanie, gdyż najmłodszy spośród ponad 180 uczestników miał 7 lat, a najstarszy 73. Podzieleni na wiekowe grupy, pod przewodnictwem ks. Piotra Zioło, rozpoczęliśmy naszą pielgrzymkę tuż po zmroku.

Już na samym początku okazało się, że czeka nas niełatwe zadanie, gdyż silny deszcz z wiatrem towarzyszył nam prawie do końca trasy, co szczególnie odczuwalne było podczas odcinka na wiślanym wale. Jednak wraz z każdą kolejną mijaną stacją, rosła satysfakcja i radość z pokonywania własnych słabości, a słuchając rozważań o strachu przed podejmowaniem wyzwań, znajdowaliśmy w sobie motywację do przebycia kolejnych kilometrów.

Oprócz skupienia i modlitwy, przede wszystkim obecne było mocne poczucie wspólnoty wśród parafian, którzy w tak licznym gronie pielgrzymowali aż do ostatniej stacji drogi krzyżowej przy klasztorze w Hebdowie, do której dotarliśmy po północy. Tam też,zmęczeni, przemoczeni, ale bardzo szczęśliwi, udaliśmy się na krótki odpoczynek i ciepłą herbatę. Najpiękniejszą nagrodą i zwieńczeniem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej była Msza Święta, którą odprawił ksiądz Marcin Rozmus z Woli Batorskiej.

Teraz, duchowo ubogaceni i głodni nowych wyzwań, poważnie zastanawiamy się nad utworzeniem parafialnej grupy pielgrzymującej do Częstochowy… 🙂

Emilia Baran

Zobacz zdjęcia!

komentarze: 1

zamiast komentarza

marzec 29, 2015at 9:35 am

Jezu, dziękuję Ci, że podjąłeś wyzwanie Drogi Krzyżowej, którą przeszedłeś dla nas…dla mnie…, że mnie zbawiłeś! Dziękuję Ci za łaskę uczestniczenia w naszej drodze krzyżowej do Hebdowa, za wszystkich, z którymi dane mi było wędrować i modlić się, szczególnie za tych, którzy zorganizowali dla nas to wyjątkowe nabożeństwo.

marzec 2015
« lut   kw. »