ŻYĆ POWOŁANIEM, TO ZNACZY ŻYĆ PEŁNIĄ

ŻYĆ POWOŁANIEM, TO ZNACZY ŻYĆ PEŁNIĄ

Żyć powołaniem to znaczy żyć pełnią, bo życie jest jedno.
ks. Jakub Bartczak „Powołanie”

Dnia 14 czerwca 2015 r. o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej odbyło się Spotkanie Wdzięczności Kapłanom. W tym roku bowiem rocznicę święceń kapłańskich obchodzą Duszpasterze Parafii Opieki Najświętszej Maryi Panny w Zabierzowie Bocheńskim. Świętowaliśmy 40 – lecie Kapłaństwa Księdza Proboszcza Kazimierza Włocha oraz 20 – lecie Kapłaństwa Księdza Piotra Zioło.

Najpierw jednak wdzięczność Bogu za Sakrament Kapłaństwa wyraziliśmy podczas Mszy świętych jubileuszowych, które nasi Duszpasterze odprawili nawzajem za siebie – 18 maja w intencji Księdza Proboszcza, a 14 czerwca w intencji Księdza Piotra.

Spotkanie w domu kultury rozpoczął śpiew Barki  prowadzony przez scholę, a następnie  po powitaniu mieliśmy okazję obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą duszpasterskiej pracy Księdza Proboszcza, w której znalazło się także kilka zdjęć  pokazujących jego drogę do tej wyjątkowej posługi. Wywołało to wiele wspomnień i wzruszeń u niejednego widza.

Młodzież należąca do Parafialnej Grupy Teatralnej oraz Parafialna Schola przygotowały na tę okazję również występ artystyczny Oto ja , poślij mnie – refleksja nad powołaniem człowieka.  Chcieliśmy pokazać, że każdy człowiek  został wybrany do pełnienia własnej roli w życiu.  Czy odpowie na powołanie? Czy poda swoją dłoń wzywającemu go Chrystusowi? O tym mówiła jedna z piosenek śpiewanych przez scholę.  W kolejnych scenach ukazane zostały momenty powołań szczególnych w historii świata  –  powołanie Samuela na proroka, zwiastowanie Maryi, że porodzi Syna, wybór  dwunastu apostołów przez Jezusa, założenie zakonu przez św. Franciszka z Asyżu, wstąpienie św. Teresy do klasztoru, czyli wszystkie przełomowe momenty, które decydowały o pełnym oddaniu się Chrystusowi przez bohaterów. Opowieść zakończyła się odczytaniem fragmentu z książki
Jana Pawła II Dar i Tajemnica o powołaniu do Chrystusowego Kapłaństwa.

Po występie mogliśmy zobaczyć kolejną prezentację – tym razem z życia Księdza Piotra. Jego zaangażowanie w pracę z młodymi ludźmi oraz przekazywanie im wiary na różny sposób widoczne są już od początku duszpasterskiej pracy, o czym świadczy także film przysłany specjalnie z Lipnicy Małej na Orawie, gdzie odbywał praktykę diakońską.

Na zakończenie – odrobina humoru, czyli o Duszpasterzach z przymrużeniem oka. Nasi koledzy zaprezentowali wiersz Włoskie zioła, który wywołał ogólną wesołość. A potem już tylko życzenia i wręczenie tortu naszym Jubilatom. Po opadnięciu emocji przyszedł czas na wspólne zdjęcia, aby te można było wkleić do prezentacji o naszych Księżach na kolejne rocznice Kapłaństwa.

A co my możemy zachować dla siebie z tego spotkania?  Powinniśmy zawsze pamiętać, że Bóg przydziela nam różne role i musimy je jak najlepiej wypełnić, z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem, tak jak to robią Szanowni Jubilaci.

Obu Księżom życzymy wielu Łask Bożych oraz owocnego wypełniania woli Pana. Szczęść Boże na dalsze lata!

W imieniu aktorów składamy serdeczne podziękowania Pani Marii Baran oraz Panu Aleksandrowi Ostrowskiemu za przygotowanie nas do występu oraz dziękujemy wszystkim gościom, rodzicom i ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w organizację tego wspaniałego wydarzenia. Bóg zapłać!

Magdalena Wolna
[Parafialna Grupa Teatralna]

Bo warto pytać o swoje powołanie
By móc ogarnąć co jest w Bożym planie
Bo warto się modlić i postawić pytanie
By móc się zmierzyć z życiowym zadaniem.

>>ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI<<

komentarze: 1

MB

czerwiec 21, 2015at 10:53 am