ZŁOTE I SREBRNE JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE 2016

ZŁOTE I SREBRNE JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE 2016

>>ZDJĘCIA Z PRZEDSTAWIENIA  DLA JUBILATÓW<<

A zatem niechaj i każdy z was miłuje żonę swoją, jak siebie samego, a żona niechaj poważa męża swego.  (Ef 5,21-33)

Co roku w naszej parafii swój Jubileusz obchodzą pary, które zawarły związek małżeński 25 i 50 lat temu. W tym roku (2016) świętowanie przypadło na 5 listopada. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej w Woli Zabierzowskiej.
Gdy o  godz. 18.00 goście już zasiedli na swoich miejscach, głos zabrała pani Marta Grochot i pan Aleksander Ostrowski, którzy przywitali zaproszone pary i gości. Po uroczystym wstępie ksiądz Piotr – w roli konferansjera – oraz Sławek Batko i Ania Pilch, wykonując piosenkę pt. „Gdzieś między dniem a nocą”, wprowadzili nas w część artystyczną, tradycyjnie przygotowaną przez panią Marię Baran, księdza Piotra Zioło i Parafialną Grupę Teatralną. Aktorzy zaprezentowali 8 scenek z życia małżeńskiego w wersji humorystycznej. Po ostatnim skeczu wszyscy aktorzy, pojawiając się na scenie, zaśpiewali „Takiego Janicka”, a później wręczyli róże najważniejszym osobom znajdującym się na sali, czyli jubileuszowym parom. Po odśpiewanym „Sto lat” i wzniesionym toaście głos zabrał pan Roman Ptak – burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice. Pogratulował wszystkim parom i obdarował je czerwonymi różami. Potem ksiądz proboszcz Kazimierz Włoch złożył najserdeczniejsze życzenia jubilatom. Po oficjalnej części odbył się poczęstunek przygotowany przez państwa Ostrowskich i występ zespołu Wolanie, podczas którego można było usłyszeć przepiękne ludowe piosenki.
Ten magiczny wieczór, przemijający w bardzo miłej i cieplej atmosferze był pełen wzruszeń i radości. Jubilaci mogli spotkać się w jednym miejscu i powymieniać swoje doświadczenia związane z ich małżeństwami. Z wielkim wzruszeniem można było patrzeć na pary z tak długim stażem, wciąż uśmiechnięte i wciąż tak samo zakochane. Udało im się osiągnąć to, co jest marzeniem wielu ludzi. Chcielibyśmy, żeby było jak najwięcej okazji do świętowania takich Jubileuszy.
Wszystkim Złotym i Srebrnym Jubilatom życzymy, aby płomień Państwa miłości nigdy nie słabnął oraz nieustającej zgody i radości na wspólne dni. Niech łaska Boża zawsze Państwu towarzyszy. Wszystkiego dobrego!

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości, a w imieniu wszystkich aktorów dziękuję pani Marii Baran i księdzu Piotrowi Zioło za przygotowanie nas do występu, wszelkie trudy i chęć współpracy z nami. Jesteśmy wdzięczni za to, że mimo upływu lat jest wciąż ktoś, kto jest w stanie poświęcić swój czas i daje nam możliwość rozwijania naszych zainteresowań, spełniania się i robienia tego, co po prostu lubimy.

Magdalena Wolna

listopad 2016