PODZIĘKOWANIE PROBOSZCZA

  • -

PODZIĘKOWANIE PROBOSZCZA

Bóg nieustannie sieje w świecie ziarno swojego słowa, które należy przyjąć i wypełnić, tak jak je przyjęła i wypełniła NMP – Opiekunka naszej parafii.

Patrzmy na Maryję. Uczmy się od Niej zawierzenia Bogu, zapraszając Ją często do naszych osobistych planów i wysiłków. Kto jest blisko Matki, nie może być daleko od Jej Syna. W Kościele od początku istniało przekonanie, że jeśli do jakiegoś dzieła zostanie zaproszona Matka Najświętsza, to dzieło to pomyślnie się rozwinie.

Dzisiaj, w dniu odpustu i liturgicznego objęcia przeze mnie parafii, opiece NMP zawierzam w sposób szczególny moją kapłańską posługę jako Wasz nowy proboszcz. Zawierzam całą parafialną wspólnotę opiece Maryi – naszej Pani Zabierzowskiej, prosząc, aby wspierała Was w poszukiwaniu Boga i prawdziwej pobożności.

Dziękuję wszystkim parafianom, a szczególnie osobom chorym, za modlitwę w mojej intencji. Dziękuję także mojemu poprzednikowi, ks. Kazimierzowi, za okazywaną mi od samego początku życzliwość i braterskie wsparcie. Życząc mu zdrowia i sił proszę o dalszą posługę duszpasterską w parafii, choć już w innej roli.

Pozwólcie, że słowa wdzięczności skieruję do zacnych Gości. Najpierw podziękowanie dla Księdza Prałata Stanisława, Dziekana naszego dekanatu Niepołomice, za wspólną Eucharystię sprawowaną za naszą parafię, za wygłoszoną homilię i wprowadzenie mnie na urząd proboszcza. Na ręce Księdza Dziekana składam podziękowanie wszystkim kapłanom z dekanatu. Dziękuję również obecnym na uroczystości księżom spoza naszego dekanatu.          

Wyrażam podziękowanie mojemu Tacie i siostrze Małgorzacie oraz moim chrzestnym i krewnym.

Moi Kochani Parafianie – mieszkańcy Zabierzowa Bocheńskiego, Woli Zabierzowskiej i Chobotu! Dziękuję Wam za życzliwe przyjęcie mojej osoby i dar modlitwy. Z racji święta parafii, jakim jest odpust, pragnę podziękować za zaangażowanie kościelnemu i organiście, służbie liturgicznej, scholi, Zespołowi Śpiewaczemu Zabierzanie, strażakom, uczniom naszych szkół, pocztom sztandarowym, osobom niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękuję gospodyni i paniom, które jej pomagały w przygotowaniu przyjęcia na plebanii.

Jeszcze raz Bóg zapłać wszystkim! Matka Boża Zabierzowska niech ma nas w swojej opiece!