ROK TEMU W NASZEJ PARAFII, CZYLI ŚDM-OWE WSPOMINANIE

  • -

ROK TEMU W NASZEJ PARAFII, CZYLI ŚDM-OWE WSPOMINANIE

Mija już rok od Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. Nasza parafia czynnie zaangażowała się w te wyjątkowe wydarzenia. Warto dziś wrócić myślą i sercem zarówno do tamtego czasu, jak i dwuletnich przygotowań, które poprzedziły ŚDM 2016.

Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą w niedzielę 30 lipca 2017 r. o godz. 10:30 – przez modlitwę, śpiew i swoje „służbowe” stroje nasi parafialni wolontariusze ŚDM pomogą nam poczuć atmosferę ubiegłorocznych wydarzeń.


Poniżej oraz w MENU w zakładce >>ŚDM 2016<< można znaleźć wiele informacji, zdjęć i filmów, skutecznie wywołujących z pamięci nie tylko fakty, ale zapewne i wiele wspaniałych emocji i przeżyć, które im towarzyszyły. Zapraszam zatem do oglądania, czytania i… wspominania 🙂

ks. Piotr z Wolontariuszami


Świadectwa:

To były moje pierwsze Światowe Dni Młodzieży.Wszystko było bardzo udane-począwszy od pielgrzymki na Campus Misericordiae, poprzez odpoczynek na miejscu przed telebimem,wspólne śpiewanie,integrację z obcokrajowcami,kończąc na mszy z papieżem. Pomimo różnych przeszkód tj. wielki upał w dzień,strasznie chłodną noc i problemy zdrowotne dałam radę,czerpiąc siłę u źródła-na Brzegach,podczas Mszy,której przewodniczył sam papież Franciszek. Byłam bardzo zmęczona,ale jednocześnie szczęśliwa i zadowolona,że miałam okazję poznać wielu nowych ludzi,ich język,który od zawsze bardzo mi się podobał i przełamać barierę językową,bo jeszcze nigdy nie mówiłam tyle po angielsku(nawet będąc za granicą) i nie robiłam za tłumacza 😀 Wszystko wyszło lepiej,niż to sobie wyobrażałam.

Ula Solarz 🙂
[2.08.2016]

Moja 2 ulubione momenty w Mszy św. to wspólne śpiewanie „Ojcze nasz” oraz przekazywanie sobie znaku pokoju. Na Brzegach nabrało to jeszcze piękniejszej formy, gdzie modlitwa „Ojcze nasz” wybrzmiała w kilku językach, a ludzie wszystkich kultur świata (tak różnorodni!) podawali sobie ręce, szczerze się do siebie uśmiechając! Wspaniale czułam się wśród tylu flag, kolorów i ludzi. Tyle radości w jednym miejscu, i to u nas-w Polsce, w Krakowie, na Brzegach! 🙂

Asia Solarz
[2.08.2016]

Przyślij i Ty swoje świadectwo! - kontakt@parafiazabierzow.pl

Zdjęcia:

Więcej zdjęć szukaj w Galerii lub na naszym Facebookowym Fanpagu


Filmy:

Więcej filmów szukaj naszym kanale YouTube


Inne:

Działania poprzedzające ŚDM, czyli tzw. Czwarte Piątki Miesiąca.

Więcej w  MENU powyżej w zakładce >>ŚDM 2016<<