RÓŻANIEC DO GRANIC – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

RÓŻANIEC DO GRANIC – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

INFORMACJE OD ORGANIZATORÓW RÓŻAŃCA DO GRANIC

PROSIMY O PRZEKAZANIE TEJ WIADOMOŚCI WSZYSTKIM ZGŁOSZONYM UCZESTNIKOM.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Różaniec do Granic już niedługo. Dlatego pragniemy z Wami podzielić się kilkoma ważnymi informacjami.

1. Różaniec Do Granic to narodowa modlitwa różańcowa, ale także – narodowe nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Matka Boża, 13 lipca 1917 roku, powiedziała w Fatimie: „Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie uratowanych przed piekłem i nastanie pokój na świecie”.

To bardzo ważne! Tego dnia 7 października wszyscy weźmiemy udział w nabożeństwie wynagradzającym grzechy przeciwko Matce Bożej. Będziemy ratować świat!

Jakie są warunki tego nabożeństwa:
– należy przystąpić do spowiedzi, najlepiej w pierwszy piątek lub w pierwszą sobotę, wzbudzając w sobie intencję zadośćuczynienia. Ze względów organizacyjnych może się okazać, że nie we wszystkich parafiach stacyjnych jest wystarczająca ilość spowiedników. Dlatego zachęcamy, by do sakramentu pokuty i pojednania przystąpić wcześniej.

– przyjąć Komunię Świętą w intencji wynagradzającej grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi.

– odmówić jedną część różańca, również w tej intencji.

– podjąć przynajmniej 15-minutowe rozmyślanie nad jedną lub kilkoma tajemnicami różańca.

W kościołach stacyjnych będą dystrybuowane ulotki z informacjami o nabożeństwie pierwszych sobót, prosimy weźcie je – dla siebie i waszych rodzin.

2. Co należy ze sobą zabrać:
– różaniec – to OCZYWISTE 🙂
– przenośne radio na baterie, albo słuchawkowe, albo z głośnikami, aby łączyć się w modlitwie, poprzez transmisję Radia Maryja, ze wszystkimi diecezjami granicznymi w całej Polsce. Kolejne Tajemnice Różańcowe, będą odmawiane przez przedstawicieli poszczególnych diecezji.
– jedzenie na cały dzień – w zdecydowanej większości miejsc nie będzie wyżywienia.
– dokument tożsamości, jesteśmy w strefie nadgranicznej: dowód osobisty lub paszport.
– ubranie na każdą pogodę, tego dnia ważniejsze jest, by ubranie było odpowiednie i wygodne, niż ładne.

3. Co należy wiedzieć, jak się nastawić na całość:
Liczba uczestników może znacznie przekroczyć liczbę zapisanych na stronie internetowej. Mogą być korki, możecie mieć różne trudności z dojazdem, gdzie może brakować parkingu, może będziecie stać w miejscu, gdzie nic nie będzie słychać, może być różnie. Może będzie po prostu idealnie, a może nie :).

Ale:
„Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia” (Flp. 4, 13)
Przyjmujmy wszystko, z miłością i łagodnością, Matka Boża jest z nami gdziekolwiek jesteśmy i gdziekolwiek będziemy. Ofiarowujmy wszystkie trudy tego dnia, jako zadośćuczynienie za grzechy. Nie ten dzień będzie naszym wysiłkiem, trudem podjętym dla głoszenia Królestwa Bożego.

Niech Bóg nam wszystkim błogosławi, a Matka Boża prowadzi.
Do zobaczenia na granicy,

Organizatorzy Różańca do Granic