NOWENNA JUBILEUSZOWA

  • -

NOWENNA JUBILEUSZOWA

KWIECIEŃ Świętowanie niedzieli

Patron: – Św. Stanisław Kaźmierczyk

 15 kwietnia (niedziela) g. 11.00 – Msza św. za Ojczyznę

14 kwietnia (sobota) g. 17.30 – różaniec za Ojczyznę 


MARZECModlitwa i pokuta.

Patron: św. Jacek

 11 marca (niedziela) g. 11.00 – Msza św. za Ojczyznę

10 marca (sobota) g. 17.15 – różaniec za Ojczyznę 


LUTYMiłosierdzie wobec potrzebujących.

Patron: św. Szymon z Lipnicy

 17 luty (sobota), godz. 17.30 – różaniec za Ojczyznę

11 luty (niedziela), godz. 11.00 – Msza św. za Ojczyznę


W roku 2018 przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Główne uroczystości, związane z tym jubileuszem, będziemy przeżywać w listopadzie. Modlitwa dziękczynna za dar wolnej Ojczyzny oraz prośba o błogosławieństwo Boże dla niej będzie obecna we wszystkich miesiącach roku. Jej szczególnym wyrazem jest rozpoczęta w lutym Nowenna Jubileuszowa, którą zakończymy w październiku. Szczególnym wydarzeniem tego czasu będzie beatyfikacja służebnicy Bożej Hany Chrzanowskiej w dniu 28 kwietnia w bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.