PLANY INWESTYCYJNE 2018

PLANY INWESTYCYJNE 2018

NAJBLIŻSZE PLANY INWESTYCYJNE, które zostały poruszone na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej.

1. Rozpoczęliśmy remont budynku przy plebanii. Zostały już wymurowane szczyty dachu. Obecnie dobiegają końca prace związane z wymianą poszycia dachowego. W dalszej kolejności zajmiemy się remontem pomieszczeń wewnętrznych: salki przeznaczonej na spotkania i korytarza, w którym chcemy urządzić toalety. Wiąże się to z doprowadzeniem wody do budynku i zainstalowaniem ogrzewania.
  2. Po świętach wielkanocnych zajmiemy się także remontem pomieszczenia, z którego teraz korzystają ministranci. Będzie to główna zakrystia kościoła z odzielnym wejściem zewnętrznym. W planach przewidziane jest doprowadzenie wody do zakrystii.
  3. Przed następnym sezonem grzewczym, wczesną jesienią, rozpoczniemy prace związane z poprawą ogrzewania kościoła. Wszyscy rozumiemy dobrze jak ta inwestycja jest nam potrzebna, abyśmy nie marzli gromadząc się w domu Bożym na modlitwie.
  4. Innym poważnym przedsięwzięciem jest wyłożenie kostką dziedzińca przy plebanii, wykonanie chodnika łączącego parking przy kościele z dojściem do plebanii, a także wymiana chodnika prowadzącego do kościoła. W dalszej perspektywie myślimy także o stworzeniu na łące przy kościele ogrodu z grotą Matki Bożej.

Plany są ambitne, ale myślę, że w znacznej części możliwe do zrealizowania w przeciągu tego roku. Zwracam się zatem do Was, Drodzy Parafianie, z prośbą o wsparcie finansowe w postaci kopert przy niedzielnej tacy bądź też w inny sposób. Można także dokonywać wpłat na konto parafii, podane na naszej stronie internetowej. Gorący apel o pomoc kieruję do lokalnych przedsiębiorców.

Za wszystkie Wasze dotychczasowe ofiary wyrażam ogromną wdzięczność. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność swym błogosławieństwem!

ALLELUJA

marzec 2018