PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA DZIECI KOMUNIJNYCH

PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA DZIECI KOMUNIJNYCH

Dzieci z klas trzecich, które 20 maja 2018 roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii świętej,  zgodnie z tradycją, która się wytworzyła od kilku lat w naszej parafii, pielgrzymowały na Kalatówki do pustelni Świętego Brata Alberta. Święty Brat Albert jest patronem trzecioklasistów i uczy je, że trzeba być dobrym jak chleb, który leży na stole i każdy może wziąć tyle ile potrzebuje.

W czwartek 14 czerwca, mimo pochmurnego nieba, dwoma autokarami ruszyliśmy w stronę Zakopanego. Po dotarciu do „Księżówki” resztę drogi pokonaliśmy pieszo.  Pierwszym punktem docelowym była Pustelnia św. Brata Alberta, gdzie siostra Agnieszka, albertynka, opowiedziała dzieciom o Założycielu swojego zgromadzenia. Dzieci również wykazały się wiedzą na temat swojego Patrona, a na koniec zaśpiewały w podziękowaniu dla siostry piosenkę: „Trzeba być dobrym jak chleb”.

Po odwiedzeniu Pustelni i celi Brata Alberta ruszyliśmy w górę do braci albertynów. Tam po przebraniu się w stroje komunijne odprawiliśmy Mszę świętą. W czasie kazania dzieci zastanawiały się, co znaczy słowo „BRAT” i jak zrozumienie sensu tego słowa wpływa na nasze życie. Po Mszy świętej zjedliśmy nasze kanapki, popijając gorącą herbatą, przygotowaną przez braci albertynów. Z Kalatówek zeszliśmy do Księżówki, gdzie czekały na nas autobusy. Po drodze niektórzy zaopatrzyli się jeszcze w oscypki.

Ostatnią atrakcją naszej pielgrzymki była wizyta w McDonaldzie, która miała zastąpić wszystkie atrakcje Rabkolandu. Do parku rozrywki niestety ze względu na deszcz nie było sensu już jechać.

Pielgrzymkę – mimo  małoatrakcyjnej pogody – na pewno można uznać za udaną i mile wspominać. Częścią wspomnień niech będą także zdjęcia poniżej…