PODZIĘKOWANIE KSIĘDZA PROBOSZCZA

  • -

PODZIĘKOWANIE KSIĘDZA PROBOSZCZA

W poniedziałek 16 lipca, dniu odpustu parafialnego, dziękowaliśmy Matce Bożej za Jej przemożną opiekę nad naszą parafią, utworzoną w 1780 roku. Maryja jest dla nas wierzących wzorem dojrzałej wiary i otwarcia na działanie Ducha Świętego. Przez Maryję prowadzeni jesteśmy do Jezusa. Uczestnicząc licznie w Eucharystii powierzaliśmy się miłości i opiece Jezusa i Maryi.

Księdzu dr Pawłowi Gawronowi, proboszczowi parafii św. Stanisława biskupa i męczennika w Krakowie na Dąbiu, serdecznie dziękujemy za przewodniczenie Mszy odpustowej i modlitwę w naszej intencji oraz wygłoszone do nas słowo Boże. Módlmy się za śp. Tatę ks. Pawła, który odszedł do wieczności tuż po naszym odpuście, we  wtorek w godzinach porannych.

Dzień NMP Szkaplerznej był niezmiernie drogi św. Janowi Pawłowi II. Nosił on szkaplerz karmelitański od dnia Pierwszej Komunii Świętej. Dlatego naszej modlitwie w dniu parafialnego święta towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II. Przez jego modlitwy niech błogosławi nam wszystkim Panna Maryja!

W bieżącym roku składamy Bogu dziękczynienie za nasz kościół, w którym się gromadzimy na modlitwę, konsekrowany przed 130 laty, w czerwcu 1888 roku. Wyśpiewując radosne Magnificat i uroczyste Te Deum okazaliśmy wdzięczność Bogu za ogrom łask, jakie spłynęły na przestrzeni minionych lat i wciąż spływają na mieszkańców naszej parafii. Mają one wartość nadprzyrodzoną, przez którą zdobywamy życie wieczne.

Wszystkim uczestnikom sumy odpustowej dziękuję za modlitewną obecność. Bóg zapłać!

Ksiądz Proboszcz