XXXIII niedziela zwykła – 19 XI 2017

1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek 2815 zł na pomoc potrzebującym w ramach obchodzonego po raz pierwszy w Kościele Dnia Ubogich. Kwota w wysokości 1500 zł została przekazana CARITAS na archidiecezjalne dzieła miłosierdzia, pozostała część zostanie wykorzystana na przygotowanie paczek świątecznych dla najuboższych rodzin naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary! Osoby z zespołu charytatywnego oraz wolontariuszy zapraszamy w przyszłą niedzielę po skończonej Mszy św. o 15.00 na spotkanie na plebanię.

2. W środę, 22 listopada, zapraszamy do wspólnej modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawla II, zarówno na Mszy porannej, jak i wieczornej. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. zbiorowa.

3. Kandydatów do bierzmowania z klasy VII szkoły podstawowej, gimnazjalistów oraz uczęszczających do I klasy szkoły ponadgimnazjalnej zapraszamy w najbliższy piątek 24 listopada o godz. 19.00 na comiesięczne czwartopiątkowe spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi  Rafał Cyfka – dyrektor krakowskiego biura Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

4. Zachęcamy do przyjścia z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez modlitwę w ich intencji. Ponadto wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,46 zł) można wesprzeć potrzebujących chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dzieciom pierwszokomunijnym. Z racji przypadającej w tym dniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy św. o 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.

6. Dzieci i młodzież zapraszamy na „Andrzejki z Wodzirejem” w sobotę 2 grudnia od godz. 17.00 do 21.00 w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej. Zapisy u ks. Piotra lub w zakrystii po Mszy świętej. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej.

7. W dniu 2 grudnia organizowana jest XII Niepołomicka Pielgrzymka Trzeźwości i Spokoju w Rodzinach do Wiślicy. Wyjazd z Niepołomic o godz. 8.00, powrót ok. godz. 18.30. Koszt 25 zł od osoby dorosłej, 15 zł od osób niepełnoletnich. Więcej szczegółowych informacji w gablotce przy kościele.

8. W najbliższą sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

1. Mieszkańcom I i II części Uliczki dziękujemy za troskę o naszą świątynię, kwiaty oraz ofiarę 410 zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę kolej na mieszkańców III części Uliczki.

2. Gorąco zachęcamy do nabycia prasy katolickiej wyłożonej w pobliżu bocznego ołtarza Krzyża Pańskiego. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym kalendarz ścienny na przyszły rok.

3. Pan Organista roznosi do naszych domów poświęcone na Mszy świętej opłatki na stoły wigilijne. Ofiary złożone przy tej okazji stanowią formę wynagrodzenia naszej wspólnoty za jego oddaną posługę w parafii. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki w następujących rejonach:

Wtorek 21 XI – Ulesie
    Środa 22 XI – Sołtysie
    Czwartek 23 XI – Zaborcze
    Piątek 24 XI – Ulica

4. Wszystkim życzymy radosnego świętowania niedzieli oraz opieki Bożej na cały tydzień. Maryja, nasza Pani Zabierzowska, niech ma nas w swojej opiece!

• Jednostki OSP z naszej parafii organizują Mikołajkową akcję „Podaruj uśmiech dzieciom” z oddziału onkologicznego w Prokocimiu. Wszystkich chętnych, chcących przyłączyć się do akcji, prosimy o przyniesienie pluszowych maskotek do kościoła za tydzień, w niedzielę 26 listopada. Maskotki muszą być nowe i z metką.

• W przyszłą niedzielę w Zamku Królewskim w Niepołomicach odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi w godzinach od 10.00 do 15.00.