XX niedziela zwykła – 20 VIII 2017

Caritas Polska pomaga poszkodowanym w nawałnicach, jakie przez tygodniem nawiedziły Pomorze, Kujawy i Wielkopolskę. Organizacja zbiera pieniądze dla tych, którzy stracili swój dobytek.

Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 parafialne dziękczynienie za tegoroczne owoce ziemi, z kolei o 13.30 rozpoczną się dożynki gminne w Ochmanowie.
  2. W sobotę, z racji uroczystości NMP Częstochowskiej zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 z odnowieniem Aktu zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.
  3. W niedzielę 10 września doroczna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na wspólny wyjazd autokarem w zakrystii.
  4. W sobotę 9 września rozpoczęcie w Niepołomicach KURSU ALFA DLA MAŁŻEŃSTW pomagającego zbudować zdrowe i trwałe małżeństwo. W ramach kursu zaplanowanych zostało osiem spotkań. Więcej szczegółów w parafialnej gablocie.
  5. Tegoroczni nowożeńcy są proszeni o odebranie w kancelarii parafialnej dokumentu potwierdzającego zawarcie małżeństwa konkordatowego.
  6. Mieszkańcom I części Chałupek (5 osób) dziękujemy za posprzątanie i ozdobienie świątyni kwiatami, zamówienie Mszy św. oraz ofiarę na potrzeby parafii w kwocie 200 złotych. Bóg zapłać!W sobotę prosimy mieszkańców II części Chałupek, aby zadbali o kościół.
  7. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności pochodzącą z naszej parafii śp. Antoninę Harzowską, w ostatnich latach zamieszkałą w Niepołomicach. Msza pogrzebowa w poniedziałek o 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała do kościoła i różaniec.

Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

8. Na ekranach polskich kin od 18 sierpnia  można oglądać  film pod tytułem: „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina tym bardziej, że  wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.
  9. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i obfitości łask Bożych.
  10. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli oraz opieki Bożej na cały tydzień. Matka Boża Zabierzowska niech ma nas w swojej opiece!

Zarząd Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” organizuje akcję honorowego oddania krwi, która odbędzie się 27 sierpnia br. w godzinach od 10.00 do 15.00 w AUTOKARZE obok Zamku Królewskiego w Niepołomicach.