XXVIII niedziela zwykła – 15 X 2017

1. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym odprawianym w naszym kościele: w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy o godz. 15.00. Jak powtarzała siostra Łucja z Fatimy: Nie ma problemu w życiu, którego by nie można rozwiązać z pomocą różańca.
2. W ubiegłą niedzielę, na wsparcie funduszu stypendialnego Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy do puszek 2884 złote. Dziękujemy Ofiarodawcom!
3. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w intencji par małżeńskich obchodzących w tym roku złoty i srebrny jubileusz. Po Mszy Akademia Wdzięczności w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej.
4. W środę, w święto św. Łukasza, naszą modlitwą pragniemy ogarnąć wszystkich pracowników służby zdrowia. W ich intencji ofiarujemy wieczorny różaniec.
5. W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca, po Mszy świętej o godz. 6.45 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą do Miłosierdzia Bożego. Tradycyjnie Msza wieczorna o 18.00 za zmarłych wypominanych w ciągu roku.
6. W przyszłą niedzielę 22 października na wszystkich Mszach świętych wprodzadzenie relikwii św. Jana Pawła II do naszego kościoła. Podczas Mszy śpiewał będzie zespół Sine Nomine z Wieliczki.
7. Kustosz papieskiego Sanktuarium na Białych Morzach zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci św. Jana Pawła II, które odbędą się w dniach 20-22 października. Ich najważniejszym punktem będzie suma odpustowa, sprawowana w dniu 22 października o godz. 17 przez abp. Marka Jędraszewskiego. W piątek, 20 października, o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. dla chorych, transmitowana przez TVP Kraków.
8. Grupa Misterium z Myślenic zaprasza na spektakl w reżyserii Marcina Kobierskiego pt. „Kłamstwo”. Wyjazd z naszej parafii będzie w niedzielę 22 października o godz. 16:30. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 15 zł od osoby. Szczegóły na stronie internetowej.
9. Mieszkańcom V części Łąk dziękujemy za troskę o naszą świątynię, kwiaty oraz ofiarę Mszy św. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców I części Centrum.
10. Gorąco zachęcamy do nabycia czasopism religijnych wyłożonych w pobliżu bocznego ołtarza Krzyża Pańskiego.
11. Bóg zapłać wszystkim Darczyńcom za wsparcie finansowe planów gospodarczych realizowanych w parafii. W minionym tygodniu wyłożyliśmy kostką dojście do salki katechetycznej oraz dokończyliśmy chodnik do plebani.
12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz: śp. Anielę Landowską, śp. Jana Starostę oraz śp. Marka Grzesika.
Natomiast we wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Mariana Stępaka. O godz. 13.30 wprowadzenie ciała do kościoła oraz różaniec, zaś o 14.00 Msza pogrzebowa.
Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
13. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i obfitości łask Bożych.
14. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli oraz opieki Bożej na cały tydzień. Matka Boża Zabierzowska niech ma nas w swojej opiece!
————-
Koło Pszczelarzy serdecznie zaprasza na Biesiadę Pszczelarską, która odbędzie się 22 października od godz. 14.30 w Piwnicach Zamku Królewskiego w Niepołomicach.