II Niedziela zwykła 14 I 2018

1. Dziękujemy kolędnikom z Zespołu Sine Nomine z Wieliczki w składzie: Katarzyna Dziedzic, Agnieszka Kurowska, Małgorzata Śliwa, Paweł Piotrowski, Marek Turchan, Bogdan Ziółkowski za piękną oprawę muzyczną Mszy św., śpiew tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek. Zespół działa pod patronatem Wydawnictwa Petrus. Brzmienie instrumentów bardzo ożywiło nasze wspólne śpiewanie kolęd, będące sposobem dziękowania Panu Bogu za to, że zesłał nam swojego Syna. Przedłużeniem atmosfery wspólnotowej modlitwy i radości będzie krótki koncert Zespołu po Mszy świętej. Zachęcamy do zatrzymania się nieco dłużej  kościele i dalszego wspólnego kolędowania. Istnieje również możliowść kupienia płyty DVD Zespołu.
2. W piątek, z racji III piątku miesiąca, po Mszach św. o godz. 6.45 i 18.00 nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego. Msza wieczorna o 18.00 w intencji zmarłych wypominanych w ciągu roku.
3. Ksiądz abp Marek Jędraszewski zaprasza na „Dialogi”, czyli cykl tematycznych spotkań z wiernymi. Najbliższe będzie poświęcone tematowi: Co to znaczy mieć relację z Bogiem? i odbędzie się 18 stycznia, w czwartek, o godz. 20.15 w Kolegiacie Akademickiej św. Anny w Krakowie. Informacje szczególowe na plakacie.
4. Kustosz sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, prosi naszą wspólnotę parafialną o przybycie do sanktuarium w poniedziałek22 stycznia. O godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza św., a po niej odbędzie się Procesja Światła. Prosimy Was o liczny udział w tej pielgrzymce. Osoby chętne na wyjazd autokarem proszone są o zapisanie się na listę w zakrystii. Wyjazd z parkingu przy kościele o 15.30. Można dojechać do sanKtuarium także we własnym zakresie.
5. W niedzielę 28 stycznia zostaną przeprowadzone wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Przygotowane kartki do głosowania będzie można zabrać z kościoła w przyszłą niedzielę 21 stycznia. Głosować może każdy parafianin, który ukończył 18 rok życia.
6. Ustępującą Radę Duszpasterską serdecznie zapraszamy w niedzielę 28 stycznia na godz. 16.00 na plebanię na spotkanie opłatkowo-kolędowe.
7. Plan kolędy:

• poniedziałek 15 stycznia od 9.00 Łąki cz. I dokończenie kolędy z 8 I
  •  wtorek 16 stycznia od 8.30 Zabierzów Centrum
  •   środa 17 stycznia od 8.30 – Nowa Wieś
  • czwartek 18 stycznia od 8.30 – Zakrzeniec
  •   piątek 19 stycznia od 8.30 – Łąki III i os. Centralne
  • poniedziałek 22 stycznia 0d 8.30 – Zaborcze  do państwa Fiemów
  • wtorek 23 stycznia od 8.30 – Uliczka
  • środa 24 stycznia od 8.30 – Skotnica,   zaś od 15.00 – os. Młodości
  •  czwartek 25 stycznia od 8.30 – dokończenie rejonu Zaborcze

8. Mieszkańcom I części Ulicy dziękujemy za troskę o czystość naszej świątyni oraz ofiarę 300 zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać!
W najbliższą sobotę kolej na mieszkańców II części Ulicy.
9. Po uwzględnieniu opinii części parafian, od pierwszej soboty lutego sprzątaniem kościoła i dekoracją kwiatami zajmować się będzie jedna osoba zatwierdzona przez księdza proboszcza. Mieszkańców danego rejonu będziemy prosili jak dotychczas o zebranie środków i przekazanie ich do zakrystii. Jeżeli przez okres próbny do końca kwietnia wszystko zafunkcjonuje prawidłowo będziemy to rozwiązanie kontynuować dalej.

9. W niedzielę, 21 stycznia, w naszym kościele na Mszach świętych o godz. 9.00, 11.00 i 15.00 będzie kolędował Zespół Muzyczny „Koledzy” z Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej wraz z Młodzieżową Scholą Parafialną. Dodatkowo po Mszach św. krótki koncert. Serdecznie zapraszamy.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza małżonków, jak i wszystkich przygotowujących się do małżeństwa, na spotkanie, które odbędzie się 21 stycznia w kościele św. Jana Kantego w Krakowie–os. Widok. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.15 prelekcją na temat Wolna i odpowiedzialna współpraca z Bogiem Stwórcą. Następnie o godz. 20.00 ks. abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św., po której przewidziana jest modlitwa małżeństw i narzeczonych przed Najświętszym Sakramentem.
————-
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Zabierzowskiej zaprasza wszystkich członków oraz sympatyków na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 20 stycznia o godz. 17.00 w budynku OSP w Woli Zabierzowskiej.