OGŁOSZENIA PARAFIALNE

     V Niedziela Wielkiego Postu – 18 III 2018   

1. Dzisiejsze kazanie na Gorzkich Żalach wygłosi ksiądz rekolekcjonista. Na Mszę świętą bez kazania o godz. 16.00 zapraszamy szczególnie młodzież uczącą się, studiującą i pracującą, która po Mszy św. będzie miała swoją naukę stanową.
W poniedziałek, uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. z nauką dla wszystkich o godz. 8.00 i 18.00. Po obu Mszach św. dodatkowo nauka stanowa dla małżonków i rodziców. O godz. 20.00 nabożeństwo z nauką stanową dla młodzieży.
Bardzo prosimy, aby w poniedziałek bliscy z rodziny bądź sąsiedzi pomogli osobom chorym i starszym w dotarciu do kościoła, gdzie od godz. 15.00 będzie spowiedź, zaś o 15.30 Msza św. z obrzędem sakramentu namaszczenia.
We wtorek, 20 marca, dzień parafialnej spowiedzi według harmonogramu podanego w programie rekolekcji, który jest wywieszony w gablotce. Bardzo prosimy, aby skorzystać w tym dniu z obecności spowiedników i nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
W środę, w dniu zakończenia rekolekcji, zapraszamy o godz. 17.15 do udziału w rekolekcyjnej drodze krzyżowej. Po nabożeństwie Msza św. z nauką ogólną.
Wszystkich prosimy o taką organizację dni, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. Naszej młodzieży przypominamy o uczestnictwie we wszystkich czterech zaplanowanych dla nich naukach.
Poniedziałkowa ofiara na tacę podczas Mszy świętych przeznaczona będzie na pokrycie kosztów rekolekcji.

2. Dziś ostatni dzień zgłoszeń na 4. Nocną Drogę Krzyżową, na którą wyruszymy z naszego kościoła w najbliższy piątek o godz. 19.00 O północy Msza św. w Kłaju, parafii przeżywającej w tym roku setny jubileusz istnienia. Kartę Uczestnika można jeszcze zabrać w zakrystii i oddać wypełnioną najpóźniej do jutra. Wszelkie informacje organizacyjne dla uczestników drogi krzyżowej zostaną podane na naszej stronie internetowej w środę 21 marca. Dziękujemy państwu Rafałowi i Elżbiecie Zaleńskim za wykonanie i ufundowanie krzyża, który do piątku będzie stał w prezbiterium.
3. Za tydzień Niedziela Palmowa. O godz. 9.00 przy bramie kościoła rozpoczną się obrzędy wstępne, błogosławienie palm i procesja. Po skończonej Mszy św. przegląd palm. Gorąco zachęcamy do kontynuowania tradycji tworzenia palm wykonanych osobiście.
4. Odwiedziny chorych przed Świętami w Wielki Poniedziałek, 26 marca – od godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
5. W ramach akcji przygotowania świątecznych paczek dla parafian w potrzebie zostanie przeprowadzona zbiórka żywności w sklepach firmy JUHAS i DELIKATESY. Od jutra przez cały tydzień będzie można wkładać do specjalnie ustawionych w sklepach koszy produkty spożywcze. Prosimy także o ofiarę na ten cel, którą można wrzucać do skrzynki z napisem JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA ustawionej na stoliku z gazetami. Bóg zapłać właścicielom sklepów, którzy wystawiają kosze na gotowe produkty oraz wszystkim ofiarodawcom za okazaną dobroć serca!
6. Mieszkańcom Skotnicy dziękujemy za złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu w kwocie 440 zł. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Brzozówki.
7. W Gościu Niedzielnym dalszy ciąg wielkopostnego cyklu o św. Ojcu Pio. Polecamy również artykuł o pięciu latach pontyfikatu Franciszka, jego stylu i nowych kierunkach.