VIII Niedziela zwykła 27 V 2018

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Dzisiejsza niedziela skłania nas do refleksji nad jednością Boga w Trójcy Osób, który jawi się jako wspólnota miłości, Ojca, Syna i Ducha Świętego. Najlepszym odzwierciedleniem boskiej jedności niech będzie nasz udział w Komunii, częste przyjmowanie Jezusa do swego serca.
2. Na Mszy św. o godz. 11.00 ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ UCZNIÓW Z KLAS IV.
3. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi PańskiejBoże Ciało. Główna Msza św. o godz. 9.00, a po niej procesja przez rejon Zaborcza. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.
Bardzo prosimy parafian o liczny udział we Mszy Świętej i procesji, zadbanie o feretrony i chorągwie. Szczególnie zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe oraz dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących na dzwonkach. Zwracamy się z prośbą do Straży Pożarnych o zabezpieczenie trasy procesji. Uczestnicząc w procesji publicznie przyznajemy się do wiary w Chrystusa ukrytego w Eucharystii. Postarajmy się także o dekorację naszych domów, szczególnie na trasie procesji. Porządek procesji został wywieszony w gablotce i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
Po skończonej procesji Msza św. bez kazania o godz. 11.30.
W oktawie Bożego Ciała procesje będą o godz. 18.00, a po nich Msza św. W niedzielę procesja po Mszy Świętej o 11.00.
5. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. w Woli Zabierzowskiej o godz. 16.00. Odwiedziny chorych od 8.15.
6. Mieszkańcom III części Kąta dziękujemy za złożoną ofiarę na potrzeby parafii w kwocie 360 zł. Bóg zapłać! W nadchodzącym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Zakrzeńca.