XV Niedziela zwykła – 15 VII 2018

1. W poniedziałek ODPUST PARAFIALNY ku czci Matki Bożej z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej). Rano Msza św. o godz. 9.00. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. dr Paweł Gawron – proboszcz parafii św. Stanisława B.M. w Krakowie na Dąbiu. Prosimy wszystkich parafian o liczny i zaangażowany udział w Mszy i procesji w jubileuszowym dla nas roku 130. rocznicy konsekracji naszego kościoła.

2. W sobotę 4 sierpnia, organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.15. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.

3. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy artykuł o szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil i obietnicach Maryi dla tych, którzy z wiarą będą nosić na sobie te dwa kawałeczki sukna.

4. W piątek po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 nabożeństwo, podczas którego odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Msza wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w ciągu roku.

5. W przyszłą niedzielę 22 lipca, zamiast Mszy św. o godz. 15.00, zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00. Naszą modlitwą pragniemy objąć wszystkich parafian, którzy odeszli już do wieczności. Postarajmy się tak zaplanować czas, aby móc stanąć w tym dniu na cmentarzu przy grobie swoich bliskich na wzór spotkania listopadowego. W przypadku brzydkiej, deszczowej pogody Msza św. w kościele o godz. 15.00.

6. W gablotce przy kościele oraz w przesionku kościoła została wywieszona lista Darczyńców, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe planów inwestycyjnych.

7. Wczorajszym nowożeńcom wyrażamy wdzięczność za upiększenie kościoła kwiatami. Bóg zapłać mieszkańcom Łąk od p. Katrzyny Pilch do p. Janiny Jagła za złożoną ofiarę na kościół w kwocie 440 zł. W nadchodzącym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ostatniej części Łąk od. p. Mateusza Paska do p. Janusza Pichora.