INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW 5. NDK 2019

DO ROZPOCZĘCIA NABOŻEŃSTWA POZOSTAŁO

-95Dni -11Godzin -28Minut -12Sekund

ZAPISY  NA DROGĘ KRZYŻOWĄ – ZAKOŃCZONE!

Zanim wyruszysz na Nocną Drogę Krzyżową, zapoznaj się z umieszczonymi na tej stronie informacjami zasadami, które na niej obowiązują.


PODZIAŁ NA GRUPY

lata

wiek

osób w grupie

lider grupy

pomocnik lidera grupy

1

grupa

1960 – 1969

50 – 59

63 os.

Ostrowski Ryszard

2

grupa

1944 – 1959

60 – 75

47 os.

Żmudzki Jan

3

grupa

2002 – 2010

9 – 17

53 os.

Kmiecik Grzegorz / Pilch Grzegorz

Maria Baran, Monika Bartoszek, Agnieszka Kmiecik, Beata Kołodziej, Renata Marszałek, Aleksandra Melczewska, Małgorzata Pilch, Alicja Włodarczyk, Agata Zawadzka

4

grupa

1989 – 2001

18 – 30

45 os.

Bajak Bartosz

5

grupa

1977 – 1988

31 – 42

54 os.

Kowanec Maciej

6

grupa

1970 – 1976

43 – 49

59 os.

Bajak Włodzimierz


POWRÓT DO PARAFII  I CERTYFIKATY

Do parafii wracamy pięcioma (lub nawet sześcioma) autobusami. Wsiadamy do dowolnego autobusu, aż do zapełnienia wszystkich miejsc. Pamiątkowe certyfikaty potwierdzające udział w 5. Nocnej Drodze Krzyżowej zostaną rozdane w kościele po Mszy świętej.


ROZMIESZCZENIE STACJI

Rozpoczęcie nabożeństwa drogi krzyżowej nastąpi w kościele (po przekazaniu informacji organizacyjnych), skąd – już w milczeniu – przejdziemy do pierwszej stacji.

1. stacja przy kapliczce świętego Jana Nepomucena

2. stacja przy kapliczce Matki Bożej przy skrzyżowaniu

3. stacja na łące za stodołą

4. stacja przy kapliczce Matki Bożej na skrzyżowaniu w Chobocie

5. stacja przy kapliczce na pętli w Chobocie

6. stacja przy dwóch dębach w pobliżu drugiego mostku

7. stacja przy zwalonym dębie

8. stacja na skrzyżowaniu w środku lasu

9. stacja przy białym słupku z lewej na skrzyżowaniu dróg

10. stacja na mostku z barierami

11. stacja przy stawie

12. stacja przy kapliczce za mostem

13. stacja przy kapliczce obok straży

14. stacja na placu kościelnym w Drwini


Wizualizacja całej trasy:

Relive ‚Trasa 5. Nocnej Drogi Krzyżowej do Drwini – 2019’


CEL NOCNEJ DROGI KRZYŻOWEJ

Celem Nocnej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z żywym Bogiem w ciszy i ciemności, milczeniu i modlitwie oraz zmęczeniu. Pokonując w nocy wyznaczoną trasę, staramy się medytować nad Męką Chrystusa i swoim życiem, zmagając się jednocześnie fizycznie i duchowo z własnymi słabościami. Uczestnictwo w nocnym nabożeństwie jest osobistą decyzją każdego, wynikającą z jego wolnej woli, a nie z jakiegokolwiek przymusu wewnętrznego lub zewnętrznego.


REGUŁA MILCZENIA

W czasie CAŁEJ Nocnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Może ona nie być łatwa do zachowania, ale jest nieodzowna! Trwa od pierwszej do ostatniej stacji drogi krzyżowej. Wyjątkiem od tej zasady są: głośne odczytywanie rozważań, wspólny śpiew i modlitwa przy każdej stacji. Każdy, kto decyduje się na udział w tym nabożeństwie, jednocześnie zobowiązuje się do uszanowania prawa wszystkich uczestników (nie wyłączając siebie!) do głębszego przeżycia tajemnicy drogi krzyżowej i do spotkania z Bogiem w ciszy i skupieniu.


BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW

Będziemy się poruszać w kilku grupach w niewielkich odstępach od siebie. Na czele każdej grupy idzie lider. Ponieważ część trasy przebiega drogami publicznymi, gdzie odbywa się ruch samochodowy, musimy iść tak, aby nie zajmować całego pasa drogi. Na początku i na końcu całej grupy pojadą w pewnej odległości samochody zabezpieczające trasę. Na moment odczytywania rozważań i modlitwy zatrzymujemy się tak, by móc dobrze wszystko słyszeć, a jednocześnie nie utrudniać ruchu na drodze. Po każdej stacji grupa w milczeniu rusza za swoim liderem.


KRZYŻ  PROCESYJNY

W ubiegłym roku został przygotowany na Nocną Drogę Krzyżową specjalny duży krzyż, który w czasie przemieszczania będzie znajdował się na samym początku. Nie jest on bardzo ciężki, ale ze względu na swoje rozmiary powinno go nieść przynajmniej 5 osób. Będą to robić uczestnicy z poszczególnych grup, zmieniając się po każdej stacji. Niech każdy uczestnik przygotuje również dla siebie mały krzyż, który osobiście poniesie w czasie nabożeństwa


INTENCJA  MODLITEWNA

Główną intencją tegorocznej Nocnej Drogi Krzyżowej jest MODLITWA O NOWE POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE, szczególnie z naszej parafii. Niech także każdy uczestnik zapisze na kartce swoje prywatne intencje i zabierze je ze sobą. Zostaną one ofiarowane podczas Mszy świętej na zakończenie nabożeństwa.


CO  ZABRAĆ?

Należy koniecznie zabrać ze sobą latarkę i odblaskową kamizelkę (lub inne odblaski), aby być dobrze widocznym. Trzeba założyć wygodne buty i ubranie odpowiednie do warunków atmosferycznych. Ponieważ przed Mszą na zakończenie będzie gorąca herbata, można według uznania mieć ze sobą jakiś prowiant.


PLAN  RAMOWY

19:00 – spotkanie w kościele i podanie informacji porządkowych; ok. 19:20 rozpoczęcie nabożeństwa w kościele (tak jak to było już w ubiegłym roku); ok. 24:00 – przybycie do Drwini i możliwość skorzystania z gorącej herbaty; ok. 0:30 – Eucharystia w kościele; ok. 1:30 – powrót do parafii


OFIARA

Według własnych możliwości i uznania możesz złożyć ofiarę, która zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów organizacyjnych drogi krzyżowej oraz przejazdu autobusem. Możesz to uczynić w niedziele 31.03 i 7.04.2019 po Mszy świętej w zakrystii lub w piątek 12.04.2019 przed wyruszeniem na drogę krzyżową. Sugerowana wielkość ofiary to 10 zł.