ŚDM 2016 w NASZEJ PARAFII


 ROK 2014/2015


ŚDM-owy PIKNIK PARAFIALNY  – SOBOTA  27 CZERWCA 2015 r.

Piknik jest dla wszystkich, którzy czują się młodo. Zapraszamy zatem do udziału całe rodziny. Jeśli to tylko możliwe ubieramy się w kolory ŚDM-owe, tzn. czerwony, niebieski i żółty (przynajmniej koszulki) – przyda się to do wspólnego zdjęcia z „lotu ptaka”. Każdy uczestnik pikniku powinien wykupić BILET-LOS w cenie 2 zł, który uprawnia do wzięcia udziału w losowaniu Nagrody Głównej. Szczegóły podajemy poniżej.


>>zobacz PLAKAT<<

 RAMOWY   PROGRAM   PIKNIKOWY

W programie przewidziano między innymi:

– OGNISKO z PIECZENIEM KIEŁBASEK (i inne smakołyki 🙂 )
– ZABAWY i TAŃCE INTEGRACYJNE (podobnie jak na Walentynkach)
– ZAWODY SPORTOWE z NAGRODAMI (siatkówka, balonówka, ping-pong, przeciąganie liny itp.)
– ZAKUPY NA STOISKU z GADŻETAMI ŚDM

Ważniejsze punkty programu:

16:00 – ROZPOCZĘCIE MODLITWĄ W INTENCJI ŚDM
19:00 – ŚDM-owe FOTO z LOTU PTAKA 🙂 (na parkingu kościelnym)
20:00 – KONKURS WIEDZY O ŚDM  (można skorzystać z pytań i odpowiedzi! 🙂 )
20:45 – LOSOWANIE NAGRODY GŁÓWNEJ (zobacz zasady udziału w losowaniu)
21:00 – APEL JASNOGÓRSKI i ZAKOŃCZENIE

 ŚDM, czyli Ś-migaj D-o M-aryi… na ROWERZE! 🙂

ŚDM-owa Majówka Rowerowa pod hasłem: „Ś-migaj D-o M-aryi… na rowerze” to nasze kolejne spotkanie w ramach parafialnego przygotowania do ŚDM 2016. Odbędzie się ono w sobotę 16 maja 2015 r. Serdecznie zapraszamy do udziału nie tylko dzieci i młodzież, ale wszystkich, którzy mają ochotę spędzić sobotnie popołudnie w miłym gronie czcicieli Maryi oraz sympatyków dwóch kółek i jedzenia z McDonald’s w jednym 🙂

Jaki plan?

 • zbiórka na parkingu kościelnym o godz. 13:50
 • wyjazd o godz. 14:00
 • majówka w puszczy przy mogiłach żołnierzy polskich – patrz mapka
 • piknik w McDonald’s w Kłaju przy autostradzie – patrz mapka
 • powrót do parafii ok. godz. 18:00 – patrz mapka

 

Zobacz plan całej trasy (ok. 25 km) – mapka

Co zabrać?

 • koniecznie koszulkę w kolorach ŚDM, czyli czerwoną lub niebieską lub żółtą
 • pogodę ducha 🙂
 • sprawny rower (i inne przydatne w trasie rzeczy 🙂 ) 
 • tekst litanii do Matki Bożej
 • coś do picia 
 • parę groszy na małe co nieco w McDonald’s
 • zgodę rodziców (dot. niepełnoletnich) – pobierz tutaj

Do zobaczenia w sobotę!
ks. Piotr i parafialni liderzy: Emilka i Kuba

 

 MSZA ŚWIĘTA i FILM o bł. KAROLINIE

W czwarty piątek kwietnia (24.04.2015) wyjątkowo o godz. 18:00 w ramach kolejnego spotkania przygotowującego nas do Światowych Dni Młodych 2016 spotkamy się na wspólnej Eucharystii, która będzie sprawowana w intencji ludzi młodych z naszej parafii z prośbą o Dary Ducha Świętego dla nich w dokonaniu mądrego wyboru drogi życiowej. Szczególnie będziemy polecać Panu Bogu tegorocznych maturzystów.

Po Mszy świętej obejrzymy wspólnie film o dojrzałym wyborze Karoliny, młodej dziewczyny sprzed stu lat oraz o szukaniu swojej drogi życiowej przez współczesnych młodych ludzi. Film nosi tytuł „KAROLINA” – poniżej możesz zobaczyć jego zwiastun. A tutaj więcej o samym filmie http://karolina-film.pl/.


EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

e

W czwarty piątek marca (27.03.2015) w ramach kolejnego spotkania przygotowującego nas do Światowych Dni Młodych 2016 wybierzemy się na Ekstremalną Drogę Krzyżową.Będzie miała ona charakter pieszej pielgrzymki. Trasa wiedzie od naszego kościoła parafialnego w Zabierzowie Bocheńskim do sanktuarium w Hebdowie. Długość trasy około 13 km.

Zaproszenie do udziału w tym nietypowym nabożeństwie kieruję nie tylko do ludzi młodych, lecz do wszystkich, którzy pragną przeżyć wyjątkowe doświadczenie religijne, połączone z fizycznym zmaganiem się z własną słabością fizyczną i duchową.

Plan ramowy wygląda następująco:

19:00 – wyjście na drogę krzyżową z kościoła parafialnego
~ 22:00 – przybycie na miejsce i posiłek w namiocie obok klasztoru
~23:00 – Eucharystia w sanktuarium
24:00 – powrót autobusem do parafii

Dla celów porządkowych zgłoszenia na KARCIE UCZESTNIKA przyjmuję do środy 25 marca, czyli do ostatniego dnia naszych rekolekcji parafialnych.

Więcej informacji TUTAJ.

ks. Piotr


ŚWIATOWE OSTATKI WALENTYNKOWE

zabawaandW sobotę 14 lutego 2015 r. w domu kultury w Woli Zabierzowskiej o godz. 17:00 rozpocznie się walentynkowa zabawa ostatkowa. Będzie to kolejne spotkanie młodych z naszej Parafii w ramach przygotowań do ŚDM 2016. Udział wziąć mogą wszyscy młodzi – zarówno wiekiem jak i duchem. Wstęp – tak jak ostatnio – 5 zł od osoby. W tej cenie dobra zabawa i pyszne jedzenie.
Planowane są zabawy-niespodzianki i różne konkursy. Zachęcam do zgłaszania przebojów muzycznych, przy których chcecie potańczyć. Wysyłajcie tytuły swoich utworów lub linki do nich w Internecie pod mój adres x@petruszet.pl – te utwory będą brane w pierwszej kolejności pod uwagę. Mile widziane wideoklipy.

PS Chętni do włączenia się w przygotowanie strony kulinarnej proszeni są o kontakt z p. Stanisławem Łosińskim (502781362) – żeby wszystkiego było tyle ile trzeba: ani nie za mało, ani nie za dużo… :))


MŁODZI DLA MŁODYCH –  4. piątek stycznia (23.01.2015)

Młodzieżowa Grupa Teatralna działająca przy naszej Parafii zaprasza wszystkich Młodych Ludzi na kolejne spotkanie w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodych w Krakowie w 2016 roku. Tym razem będzie miało ono charakter przedstawienia teatralnego. Młodzi aktorzy liczą na młodych widzów! Nie zawiedźcie ich! Spotkajmy się zatem 23 stycznia 2015 roku o godz. 18:00 w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej.

ks. Piotr i parafialni liderzy: Emilka i Kuba


ANDRZEJKI 2014 – relacja z imprezy

29 listopada tradycyjnie już odbyła się zabawa andrzejkowa w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej.  W tym roku jednak jej charakter był wyjątkowy, gdyż uroczyste wejście w Adwent połączyliśmy z comiesięcznym spotkaniem w ramach Światowych Dni Młodzieży, dając przedsmak tego, co czeka nas w 2016 roku.
W związku ze światowym charakterem imprezy, jedną z głównych atrakcji stanowiła wypożyczalnia strojów, pełna tradycyjnych kreacji z różnych stron świata, z której każdy (bez względu na wiek czy rozmiar) mógł korzystać bez ograniczeń. Już na samym początku w uroczysty nastrój wprowadził nas odczytany głośno fragment z Pisma Świętego mówiący o radości oraz dobrym i pobożnym ucztowaniu, a kolejne godziny imprezy pokazały, że wbrew stereotypom katolicy potrafią się wspaniale bawić.
Oprócz tradycyjnych pląsów, każdy miał również okazję nauczyć się narodowych tańców, takich jak Zorba, Belgijka, czy taniec Teksański oraz pobawić się przy  utworach typowych dla danego kraju. Nie zabrakło też smacznych przekąsek, przygotowanych przez dorosłych uczestników  spotkania.
Andrzejkową zabawę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.  Mamy nadzieję, że uda nam się  spotkać również w przyszłym roku w jeszcze większym gronie.

Emilia Baran
Zobacz fotorelację


ŚWIATOWA  ZABAWA  ANDRZEJKOWA – zaproszenie

Zazwyczaj spotykamy się w 4. piątki miesiąca – tak było przez dwa razy 🙂 – w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Tym razem jednak spotkamy się w sobotę (29.11.2014). Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że charakter tego spotkania będzie nieco inny, to znaczy nmniej modlitewny (chociaz też!) a bardziej zabawowy. Zatem piątek jako dzień pokutny dla chrześcijanina odpada. Po drugie spotkamy się nie w kościele, ale w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej. Po trzecie – dość ważne – warto zobaczyć i uwierzyć, że chrześcijanin też może się świetnie bawić i nie mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. Dobra zabawa w gronie przyjaciół może być także bez zbędnych dodatków typu alkohol, papierosy, że o innych używkach nie wspomnę.Zapraszamy zatem wszystkich młodych duchem do wspólnej zabawy andrzejkowej. Warto przyjść, bo będzie naprawdę światowo.Serio serio… 🙂 Andrzejki rozpoczynają się o godz. 16:00 i planowo zakończą się ok. 21:00.Wstęp 5 złotych od osoby – płatne na miejscu. W tej cenie oprócz możliwości dobrej zabawy jest posiłek i coś do picia oraz – uwaga! – dostępna na miejscu profesjonalna wypożyczalnia kostiumów otwarta już godzinę przed rozpoczęciem zabawy. Zachęcamy do skorzystania.

Rodzice oraz ks. Piotr z parafialnymi liderami ŚDM 2016


RÓŻANIEC W INTENCJI ŚDM 2016

Czwarty piątek października wypada dokładnie 24.10.2014, a zatem czas na kolejne spotkanie przygotowujące nas do Światowych Dni Młodych w 2016 roku. W ten piątek o godz. 19:00bedziemy się modlić na Różańcu. Spróbujemy to zrobić – przynajmniej cześciowo – także w językach ludzi, którzy za niecałe dwa lata przybędą na spotkanie do Krakowa. Zapraszamy wszystkich młodych naszej parafii, ale nie tylko. Przyjdźcie! …bo warto razem robić dobre rzeczy na chwałę Bożą i dla dobra innych ludzi…

Pozdrawiamy i czekamy
ks. Piotr i parafialni liderzy ŚDM 2016 – Emilia i Jakub


ROZPOCZYNAMY PRZYGOTOWANIA DO  ŚDM 2016

 Przed wakacjami, a dokładnie w niedzielę 15 czerwca, wprowadziliśmy uroczyście do kościoła  znaki Światowych Dni Młodych: Krzyż i Ikonę Matki Bożej.  W ten sposób rozpoczęliśmy oficjalnie w naszej parafii przygotowania do ŚDM. Postanowiliśmy się spotykać co miesiąc w 4. piątek miesiąca.

A zatem pierwsze z cyklu spotkanie będzie
26 września 2014 r.  o godz. 19:00.

Na to spotkanie zostały zaproszone osoby z Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 z Sekcji Wolontariatu. Rozpoczniemy Mszą świętą, po której nasi goście przybliżą nam ideę spotkań młodych z całego świata oraz zachęcą do włączenia się w wolontariat.
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w piątkowym wydarzeniu wszystkich, którym zależy na przyszłości Kościoła w naszej Parafii, w Polsce i na całym świecie.  Ludzie młodzi są tą właśnie przyszłością – młodzi wiekiem, ale i także młodzi duchem… 🙂
Szczególnie to zaproszenie jest adresowane do gimnazjalistów z klasy I, II i III, którzy kontynuują lub dopiero rozpoczynają swoje przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Bierzmowanie to Boże umocnienie do dawania świadectwa swojej wiary wobec innych. Przede wszystkim wobec swoich rówieśników, może także i z innych krajów Europy i świata.

Z nadzieją na spotkanie i z kapłańskim pozdrowieniem,
ks. Piotr


DRODZY MŁODZI PARAFIANIE!

W roku 2016 odbędzie się w Krakowie wielkie spotkanie ludzi młodych z całego świata. Będzie to jedno z wielu spotkań gromadzących tych, którzy mają jakąś pasję. W tym przypadku jest to pragnienie spotkania z Bogiem w wielkiej wspólnocie młodych, którzy nie wstydzą się swojej wiary, lecz pragną ją wyśpiewać, wypowiedzieć, a także umocnić.

Informację tę przekazuję Wam w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dniu odgrywającym ważną rolę na drodze Waszego wzrostu w wierze. Gdy przyjmowaliście     Sakrament Bierzmowania, a było to przecież niedawno, dowiedzieliście się, że otrzymaliście Ducha Świętego podobnie jak Apostołowie w Wieczerniku. Była to Wasza osobista Pięćdziesiątnica i dzień niezwykłego obdarowania przez Boga oraz umocnienia na całe życie.

Wraz z przedstawicielami młodzieży naszej parafii,  którzy już uczestniczą w przygotowaniu do Światowych Dni Młodych, zapraszam Was na Mszę Świętą w Niedzielę Trójcy Świętej, 15 czerwca o godz. 11:00. Będzie to szczególne święto młodych naszej parafii, którzy przychodzą do Chrystusa z całą prawdą swego życia, niekiedy bardzo radosną i pełną entuzjazmu, a innym razem bolesną i wyciskającą łzy z oczu.

Czujcie się serdecznie zaproszeni, niezależnie od stanu swojego ducha. Włączcie się w naszą wspólną modlitwę. Będziemy modlić się, aby Duch Święty dokonał w naszym życiu tych dzieł, jakie sprawił w początkach głoszenia Ewangelii.

Mam nadzieję, że ta niedzielna Eucharystia pomoże nam wszystkim dobrze przygotować się do dawania świadectwa wiary młodym, którzy przybędą z całego świata.

ks. Piotr Zioło
i liderzy ŚDM 2016:
Emilia Baran
i Jakub Baran

PS To zaproszenie jest dla wszystkich młodych naszej parafii, czyli dla Ciebie także 🙂
Zatem do zobaczenia!


komentarze: 1

PetrusZet

kwiecień 20, 2015at 11:07 am

Oczywiście, że mogą zostać! Wszyscy mogą być młodzi … jak nie wiekiem, to duchem! :):) Pozdrawiam!

Skomentuj

WYSZUKIWANIE

OSTATNIO DODANE WPISY

BOŻE CIAŁO

Pielgrzymka

WPISY WEDŁUG DATY

maj 2024
P W Ś C P S N
« mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

LITURGIA SŁOWA NA DZIŚ

KONTAKT

Parafia Opieki Najświętszej Maryi Panny 32-007 Zabierzów Bocheński 107

+48 12 281 67 40

kontakt@parafiazabierzow.pl

http://parafiazabierzow.pl/