XXXII Niedziela zwykła – 11 XI 2018

DZIEŃ ODPUSTU PARAFIALNEGO

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

1. Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej, Opiekunki naszej parafii. Uroczysta Suma o godz. 11.30, którą w intencji mieszkańców naszej parafii odprawi Archiprezbiter Bazyliki Mariackiej w Krakowie, ks. infułat Dariusz Raś.
Druga intencja Mszy świętej – za Ojczyznę z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

2. W piątek po Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00 nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego. Msza wieczorna za zmarłych wypominanych w naszej świątyni w ciągu roku.

3. Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki do Włoch zostanie odprawiona w sobotę 17 listopada o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej.

4. W przyszłą niedzielę, ogłoszony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę do puszek na rzecz ubogich. Połowa zebranej kwoty zostanie przeznaczona na przygotowanie paczek na święta Bożego Narodzenia dla osób potrzebujących z naszej parafii. Druga połowa, na archidiecezjalne dzieła miłosierdzia.

5. W piątek, 30 listopada, organizujemy pielgrzymkę do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rozpoczniemy ją od spotkania z księdzem kardynałem Kaizmierzem Nyczem w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich na Miodowej. Podczas spotkania kardynał przekaże dla naszej wspólnoty parafialnej relikwie Błogosławionego Męczennika, kapelana „Solidarności”. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Koszt pielgrzymki będzie zależał od ilości chętnych osób.

6. Bóg zapłać mieszkańcom Zaborcza od p. Grzegorza Waryana do p. Adama Wilkosza za złożoną ofiarę na kościół w kwocie 450 zł. W nadchodzącym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom II części Zaborcza od p. Tadeusza Kołodzieja do p. Dariusza Książka.

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i obfitości łask Bożych, zaś wszystkim Parafianom spokojnej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia. Niech Matka Boża, Pani Zabierzowska, ma nas w swojej opiece!