XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 VII 2019

1. W wtorek ODPUST PARAFIALNY ku czci Matki Bożej z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej). Rano Msza św. o godz. 9.00. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Stanisław Sudoł, proboszcz parafii Najświętszego Salwatora w Krakowie. Prosimy parafian o liczny i zaangażowany udział w uroczystej Mszy i procesji. Wielkim czcicielem szkaplerza był św. Jan Paweł II, dlatego w dniu odpustu będzie możliwość uczczenia jego relikwii.
2. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” wyjaśnienie czym jest skaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkiem Matki Boskiej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa.
3. W piątek po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 nabożeństwo, podczas którego odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz uczcimy relikwie św. siostry Faustyny. Msza wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w ciągu roku.
4. W przyszłą niedzielę 21 lipca, zamiast Mszy św. o godz. 15.00, zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00. Naszą modlitwą pragniemy objąć wszystkich parafian, którzy odeszli już do wieczności. Postarajmy się tak zaplanować czas, aby móc stanąć w tym dniu na cmentarzu przy grobie swoich bliskich.
5. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę od 1 do 5 sierpnia w Niepołomicach, szczegóły na plakacie. Już teraz można przekazać swoje intencje modlitewne do tzw. BANKU MODLITWY. Zachęcamy do tego szczególnie te osoby, które nie mogą osobiście wziąć udziału w pielgrzymce. Skrzynka intencji znajduje się na stoliku z gazetami.
6. Dziękujemy mieszkańcom III części Centrum Zabierzowa za złożoną ofiarę na potrzeby parafii w kwocie 460 zł. W nadchodzącym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom IV części Centrum Zabierzowa od p. Józefa Laska do p. Haliny Klima.
7. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Władysława Fudaleja z Zabierzowa Bocheńskiego.
Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i obfitości łask Bożych, zaś wszystkim Parafianom radosnego świętowania niedzieli oraz opieki Bożej na cały tydzień.
Niech Matka Boża, Pani Zabierzowska, ma nas w swojej opiece!