NIEDZIELA PALMOWA – 5 IV 2020

1. W porozumieniu z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych przesuwam uroczystość Pierwszej Komunii Świętej z niedzieli 17 maja na niedzielę 11 października 2020r. Jednocześnie proszę rodziców, by intensywniej troszczyli się o katechizację dzieci w domu przez wspólną modlitwę oraz wyjaśnianie prawd wiary.

1. Uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klas IV odbędzie się – po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii – w niedzielę poprzedzającą zakończenie roku szkolnego.

1. Dzisiaj Kościół będzie otwarty na czas indywidualnej modlitwy od 12.00 do 18.00, zaś od poniedziałku do środy w godzinach od 9.00 do 18.00.

1. W środę nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Odwiedziny w kancelarii parafialnej ograniczmy tylko do koniecznej wizyty. W obecnej sytuacji wiele spraw można załatwiać przez telefon bądź pocztą elektroniczną.

1. Na stoliku przy czasopismach religijnych można nabyć baranka wielkanocnego w cenie 10 zł.

1. Bóg zapłać mieszkańcom II części Łąk za złożoną ofiarę na potrzeby parafii w kwocie 530 zł.

1. Z całego serca dziękuję wszystkim Drogim Ofiarodawcom, którzy w marcu wsparli bieżące utrzymanie parafii. Wysokość ofiar składanych w kopertach bądź przelanych na konto wyniosła 4350 zł.

1. Przypominam, że w każdym zgromadzeniu liturgicznym może uczestniczyć 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

Zachęcam do uczestnictwa w transmisjach Mszy św. i nabożeństw prowadzonych przez mass-media (telewizja, radio, internet). Proszę, aby czynić to zwłaszcza w niedziele oraz podczas czekającego nas Triduum Sacrum.

Przed nami Triduum Paschalne. W najbliższy czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej,  w piątek liturgia Męki Pańskiej, w sobotę liturgia Wigilii Paschalnej. Uroczyste obchody Triduum Paschalnego dla nas chrześcijan to czas szczególny, liturgiczne uobecnienie męki, śmierci i zmartwychwstania Jeuzsa Chrystusa. W celu głębszego przeżycia Triduum przygotowane zostały pomoce duszpasterskie dostępne na diecezjalnej stronie internetowej: www.diecezja.pl

Program obchodów TRIDUUM PASCHALNEGO:

WIELKI CZWARTEKMsza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy do godz. 21.00, w piątek od 12.00 (z zachowaniem zasady zgromadzeń do 5 osób).

WIELKI PIĄTEK Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.

Adoracja do 22.00 (z zachowaniem zasady zgromadzeń do 5 osób).

W tym dniu, osoby między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia obowiązuje post ścisły, a pozostałe osoby wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

WIELKA SOBOTA – Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00 (z zachowaniem zasady zgromadzeń do 5 osób).

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00.

W tym roku rezygnujmy z tradycyjnego święcenia pokarmów wielkanocnych. Obrzęd ten zastępuje błogosławieństwo posiłku dokonane w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst błogosławieństwa znajduje się poniżej:

Błogosławieństwo posiłku (kliknij)

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA o godz. 6.00 nie będzie procesji rezurekcyjnej. Zastąpimy ją chwilą adoracji Najświętszego Sakramentu przy głownym ołtarzu połączoną z biciem dzwonów i odśpiewaniem pieśni wielkanocnej.

Od Niedzieli Zmartwychwstania, tj. od 12 kwietnia, w Mszach świętych i innych celebracjach liturgicznych może uczestniczyć nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników oraz sprawujących posługę.

Jeżeli pojawią się nowe nowe przepisy państwowe, dotyczące zgromadzeń religijnych, należy się do nich dostosować.

Zachęcam do lektury dwóch artykułów zamieszczonych na naszej stronie internetowej (zakładka „Pomoc duchowa”):

1) Czym jest żal doskonały, co on sprawia i jak ma się do spowiedzi?

2) Czym jest Komunia duchowa? W sytuacji, gdy duża liczba katolików nie może przystąpić do Komunii świętej, konieczna jest głęboka refleksja nad znaczeniem oraz sposobem przeżywania Komunii duchowej.

Niech Najświętsza Maryja Panna, Matka Boga i Kościoła, Uzdrowienie Chorych i Wspomożycielka Wiernych, nasza Orędowniczka, pomoże cierpiącej ludzkości, oddalając od nas zło pandemii i wyjednując nam wszelkie dobro niezbędne dla naszego zbawienia i uświęcenia.

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami!

1. Niech Matka Boża pomaga nam toczyć wielkopostną „duchową walkę”
  2. bronią jałmużny, modlitwy i postu.