XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 IX 2019

1. Dzisiaj wspomnienie NMP Bolesnej. Odpust w Staniątkach.

2. Rozpoczynając IX Tydzień Wychowania w Polsce pamiętajmy w modlitwie o rodzicach, nauczycielach i wychowawcach.

3. Uczniów szkoły podstawowej z klas VII i VIII zapraszamy w środę, we wspomnienie św. Stanisława Kostki, o godz. 18.00 na uroczystą inaugurację przygotowań do sakramentu bierzmowania.

4. Wyjazd na pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Licheniu w piątek o godz. 7.00.

5. W piątek po Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00 nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego. Msza wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w ciągu roku.

6. W poniedziałek, 23 września, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 spotkanie na plebanii zelatorów Róż Różańcowych. W sobotę 28 września Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Zachęcamy członków naszych Róż do wzięcia udziału w pielgrzymce. Szczegóły na plakacie w gablotce.

7. SPOTKANIE DLA RODZICÓW dzieci z klasy trzeciej w sprawie przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w kościele w niedzielę 29 września, po Mszy św. o godz. 15.00.

8. Dziękujemy mieszkańcom I części Sołtysia i dwom rodzinom z Woli Batorskiej za złożoną ofiarę na potrzeby parafii w kwocie 500 zł. W nadchodzącym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom II części Sołysia od p. Bozeny Saran do p. Bożeny Harabasz.

9. Wszystkich wiernych, a szczególnie czcicieli św. Ojca Pio gorąco zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się w liturgiczne wspomnienie tego wielkiego Świętego. 23 września w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach o godz. 17-tej oraz o 19-tej, odbędą się dwa specjalne seanse najnowszego biograficznego filmu: „Tajemnica Ojca Pio”. Na pokazach gościem specjalnym będzie hiszpański reżyser tego dzieła, który podzieli się z widzami wieloma ciekawymi refleksjami dotyczącymi Ojca Pio, odkrytymi podczas tworzenia filmu. Szczegółowe informacje o biletach na to wydarzenie znajdują się na plakatach przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.

Bilety do nabycia:

• Księgarnia św. Stanisława, ul. Wiślna 12A, tel. 12 628 81 83

• Księgarnia Archidiecezjalna, ul. Straszewskiego 2, tel. 12 421 72 72

• Punkt informacyjny w Łagiewnikach, ul. Siostry Faustyny 3, tel. 12 252 33 11

• oraz przed seansem w Auli Jana Pawła II.

——–
Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i obfitości łask Bożych, zaś wszystkim radosnego świętowania niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.
Niech Matka Boża, Pani Zabierzowska, ma nas w swojej opiece!