II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 III 2019

1. Przez okres Wielkiego Postu można składać ofiarę do skrzynki z napisem Jałmużna Wielkopostna, znajdującej się na stoliku z gazetami. Zebrane środki zostaną przeznaczone na parafialne cele charytatywne.

2. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 16.45 z parkingu przy kościele wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic.

3. We wtorek, w uroczystość św. Józefa, Msze św. o 7.00 i 18.00.

4. W poniedziałek 1 kwietnia, po Mszy św. wieczornej, spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania, którzy w tym roku przyjmą Bierzmowanie.

5. Wyjazd kandydatów do Bierzmowania – z klasy VII, VIII oraz gimnazjalistów – na pielgrzymkę do Czernej, w piątek 22 marca. Wyjazd dwoma autobusami jest planowany sprzed szkoły w Woli Zabierzowskiej o g. 8.00, natomiast z Zabierzowa Bocheńskiego o 8.15Zapisy i wpłaty do wtorku 19 marca.

6. Młodzieżowa Grupa Teatralna z naszej parafii serdecznie zaprasza na przedstawienie traktujące o wartości życia ludzkiego pt. „Przysięga Hipokratesa”, które będzie wystawiane w niedziele 24 i 31 marca o g. 18.00 w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej. Ze względów organizacyjnych zostały przygotowane bezpłatne wejściówki, które można odebrać w zakrystii po Mszy św.

7. Plan rekolekcji szkolnych i dla dorosłych został zawieszony na tablicy ogłoszeń.

8. Od dzisiaj przyjmujemy intencje Mszy świętych na rok 2020.

9. W zakrystii można nabyć baranka wielkanocnego w cenie 6 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła charytatywne CARITAS.

10. Bóg zapłać mieszkańcom Kąta od p. Janusza Pichora do p. Stanisława Kozaka za złożoną ofiarę na kościół w kwocie 540 zł. W następnym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ostatniej części Kąta od p. Tadeusza Wariana.

11. Słowa podziękowania dla 60 ofiarodawców, którzy ufundowali dwa reliwiarze do prezbiterium kościoła. Jeden do przechowywania relikwii św. Jana Pawła II, jako wotum wdzięczności za udzielony im przez biskupa Karola Wojtyłę sakrament bierzmowania. Ponieważ hojność ofiarodawców była znacząca zakupiony został drugi relikwiarz, w którym zostały umieszczone relikwie bł. ks. Wladysława Bukowińskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Bóg zapłać! Lista darczyńców wisi na tablicy ogłoszeń.

12. W mijającym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Franciszka Szydłowskiego oraz śp. Eugeniusza Siwca z Woli Zabierzowskiej.

Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.                       Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• Poczta Polska zaprasza mieszkańców na uroczyste otwarcie placówki pocztowej w Zabierzowie Bocheńskim w poniedziałek 18 marca o godz. 14.00.

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i obfitości łask Bożych, zaś wszystkim Parafianom i Gościom opieki Bożej na cały tydzień.

Niech Matka Boża pomaga nam toczyć wielkopostną „duchową walkę” bronią jałmużny, modlitwy i postu.