II PARAFIALNA EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 2016

ZDJĘCIA Z DROGI KRZYŻOWEJ:

????????????????????????????????????

 Zobacz więcej zdjęć!


TROCHĘ STATYSTYK:

Statystyki - plan -EDK2016WSZYSTKICH nas było: 247 osób
ŚREDNIA WIEKU: ok. 35 lat
NAJSTARSZY uczestnik 74 lata
NAJMŁODSZY uczestnik : 9 lat
CZAS TRWANIA – 4 godziny 30 minut
DŁUGOŚĆ DROGI – 14,20 km
ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ – 3,15 km/h

Statystyki EDK2016

 


POCZĄTEK – 18:45 – spotkanie w kościele
WYJŚCIE  na TRASĘ DROGI KRZYŻOWEJ – 19:00


PODZIAŁ NA GRUPY:

 1. grupa – Bierzmowani – (1999-2000) – 35 osóbks. Piotr Zioło

 2. grupa – Młodzież Młodsza – (1991- 1998) – 30 osóbKrzysztof Kołodziej

 3. grupa – Gimnazjum i Szkoła Podstawowa – (2001-2007) – 34 osobyAgnieszka Kmiecik

 4. grupa – Seniorzy Młodsi – (1967-1975) – 57 osóbPiotr Wilkosz

 5. grupa – Seniorzy Starsi – (1942-1966) – 51 osóbJan Żmudzki

 6. grupa – Młodzież Starsza – (1976 – 1990) – 35 osobyRafał Zaleński

RAZEM jest nas 247 osób!


PODSTAWOWE INFORMACJE:

 Wersja do drukuDEKLARACJA-DO-LINKU 

JAKI JEST CEL EDK?

Można przeżywać drogę krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych. Ale… inaczej patrzy się na cierpienie Jezusa z ciepłej ławki, inaczej gdy stopy pełne są odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa… Celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z Żywym Bogiem. Milczenie, modlitwa, medytacja, długa nocna trasa, to wszystko „tylko” po to, nie ma innego celu.

NA CZYM POLEGA ISTOTA EDK?

Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonywaniu w nocy wyznaczonej trasy, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami. Uczestnictwo ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. Biorąc w niej udział, robisz to na własną odpowiedzialność. Nie da się uniknąć pytań: Czy to na pewno dla mnie? Czy dam radę? Właściwie, po co tak iść całą noc? I to jeszcze w piątek, po całym tygodniu pracy, nauki… Czy to nie jest jakieś szaleństwo? Przecież można też „zwyczajnie” w kościele… Oczywiście, że można. EDK to wyzwanie – podjąć je, czy nie – każdy decyduje sam!

JAKIE ZASADY OBOWIĄZUJĄ NA EDK?

W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Obowiązuje ona od pierwszej do ostatniej stacji drogi krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej i do spotkania z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań, wspólny śpiew i modlitwa przy każdej stacji.                                                                                    [według www.edk.org.pl]

JAKA JEST INTENCJA EDK?

Intencją główną naszej Parafialnej EDK jest modlitwa za Światowe Dni Młodzieży – Kraków’2016. Zabierz też prywatną intencję, w której chcesz ofiarować swój udział w drodze krzyżowej. Zapisz ją na kartce. Wszystkie intencje złożymy na ołtarzu w czasie Mszy świętej na zakończenie nabożeństwa. Zabierz również własny krzyż.

BEZPIECZEŃSTWO NA EDK

Będziemy się poruszać w kilku grupach w niewielkich odstępach od siebie. Pójdziemy tak, aby nie zajmować całego pasa drogi. Dotyczy to przede wszystkim odcinka od kościoła parafialnego do wejścia do puszczy. Na czele pierwszej grupy pójdzie osoba, niosąca główny krzyż procesyjny. Na czas odczytania rozważań zatrzymujemy się tak, by móc dobrze słyszeć ich treść, a jednocześnie nie utrudniać ruchu na drodze. Samochody zabezpieczające trasę pojadą na początku i na końcu całej grupy.

CO ZABRAĆ NA EDK?

 • latarkę – najlepiej czołową
 • odblaskową kamizelkę lub inne odblaski
 • wygodne buty oraz ubranie odpowiednie do temperatury
 • przeciwdeszczową pelerynę lub parasol
 • ewentualnie jakiś prowiant – na miejscu na zakończenie EDK będzie gorąca herbata

RAMOWY PLAN

18:45 – spotkanie w kościele w celu podania najważniejszych informacji porządkowych
19:00 – wyjście na drogę krzyżową
24:00 – przybycie do Mikluszowic
0:30 – Eucharystia w kościele parafialnym
1:30 – powrót autobusami do parafii


TRASA PARAFIALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ:

Plan - logo EDK2016

Kliknij na obrazek, aby wyświetlić całość!


 Kolejne szczegółowe informacje już wkrótce…
Pozdrawiam, ks. Piotr