MŁODZI POTRAFIĄ WSPÓŁPRACOWAĆ

MŁODZI POTRAFIĄ WSPÓŁPRACOWAĆ

Nasze czerwcowe spotkanie ŚDM-owe było jeszcze bardziej wyjątkowe niż wszystkie poprzednie. Nie tylko dlatego, że mimo obaw pogoda dopisała znakomicie, ale przede wszystkim dzięki wszystkim obecnym oraz tym, którzy  zaangażowali się w przygotowanie parafialnego pikniku.

Oprócz tradycyjnych zabaw integracyjnych, takich jak Taniec belgijski, rozegraliśmy szereg sportowych konkurencji, spośród których siatkówka-balonówka okazała się strzałem w dziesiątkę.

Uczestnicy zabaw mogli wziąć udział w losowaniu nagrody głównej: Pucharu Anty-gwiazdorskiego wypełnionego po brzegi snikersami.  Nie zabrakło też chętnych do zmierzenia się z trudnymi pytaniami w Quizie na temat historii Światowych Dni Młodzieży, dzięki któremu wszyscy obecni mogli dowiedzieć się nieco więcej co tak właściwie czeka nas już w przyszłym roku, gdy do Krakowa przyjedzie papież Franciszek.

Nie ma wątpliwości, że wszyscy bawili się znakomicie, co można zobaczyć na zdjęciach z sobotniej imprezy. Dla mnie jednak sam piknik był wspaniałym punktem kulminacyjnym wszystkich wcześniejszych spotkań wolontariuszy, podczas których wspólnie obmyślaliśmy przebieg imprezy, dzieliliśmy się pomysłami, przy okazji poznając siebie nawzajem. Dzięki temu okazało się, że w naszej parafii nie brakuje ludzi młodych chętnych do pracy, a przede wszystkim takich, którzy potrafią poświęcić swój czas, aby wywołać uśmiech na twarzach innych.:)

Modlimy się, aby ta owocna współpraca trwała nadal, aż do 2016 roku, kiedy to do Krakowa i okolic (również do naszej parafii!) przyjadą młodzi pielgrzymi z całego świata.

A wszystkich tych, którzy nie mieli okazji spędzić z nami sobotniego popołudnia, zapraszamy na kolejne spotkanie, które będzie miało miejsce tuż po wakacjach 🙂

Emilia Baran – parafialna liderka ŚDM

>> ZOBACZ  ZDJĘCIA  Z  PIKNIKU<<