ZACZĘŁO SIĘ WIELKIE ODLICZANIE

ZACZĘŁO SIĘ WIELKIE ODLICZANIE

Zaczęło się wielkie odliczanie! Zaledwie 10 miesięcy dzieli nas od Światowych Dni Młodzieży, na które przyjedzie do Polski papież Franciszek oraz pielgrzymi z całego świata!

Chcąc jak najlepiej rozpocząć ostatni rok duchowych przygotowań, spotkaliśmy się w czwarty piątek września na Mszy Świętej, którą odprawił  ks. Marcin Rozmus z Woli Batorskiej.  Na spotkaniu obecna była młodzież przygotowująca się do bierzmowania, wolontariusze oraz niezawodna schola, która uświetniła Eucharystię śpiewem.

Przybliżając ideę ŚDM, Ksiądz Marcin uświadomił nam, młodym, jak wielkimi szczęściarzami jesteśmy, mogąc już niebawem spotkać Ojca Świętego oraz ludzi z całego świata, którzy będą dla nas Żywą Ewangelią.

Po Mszy Świętej czekała nas niespodzianka: mieliśmy okazję wysłuchać relacji z pierwszej ręki o niecodziennej wyprawie teamu  „Jadę na ŚDM. A Ty?”. Ksiądz Marcin, wraz z ks. Piotrem B. i s. Franciszką, przejechał prawie 9 tysięcy km po Europie, promując Światowe Dni Młodzieży i odwiedzając miasta, gdzie w poprzednich latach miały miejsce spotkania młodych. Fotorelacja z trasy była imponująca, ale nam największą radość sprawiły opowieści o ludziach z różnych krajów, którzy z zapałem deklarowali swój udział w ŚDM w Krakowie. W podzięce za piękne świadectwo, włączyliśmy się w akcję Woli Batorskiej „Dżem na ŚDM”, o której można przeczytać tutaj.  🙂

Już teraz czujemy, że Światowe Dni Młodzieży zbliżają się wielkimi krokami, a my nie tracimy czasu i już przygotowujemy się na październik. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że po raz kolejny mogliśmy się spotkać i wspólnie modlić. Dziękujemy również księdzu Piotrowi, naszym wolontariuszom i scholi za organizację, a młodzieży za obecność i modlitwę.

Do zobaczenia na pikniku w niedzielę 4 października 2015 r. o godz. 12:00 na stadionie KS „Dąb”!  🙂

Emilia Baran

>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<