CZERWONE RÓŻE DLA JUBILATÓW

  • 0

CZERWONE RÓŻE DLA JUBILATÓW

Wiele serdecznych życzeń popłynęło pod adresem małżeńskich par obchodzących w tym roku Złote i Srebrne Gody. Składała je młodzież z parafii w Zabierzowie Bocheńskim, która jak co roku przygotowała dla Dostojnych Jubilatów Akademię Wdzięczności Rodzicom. Uroczystość odbyła się 17 października 2015 roku w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej.

Na spotkanie zaproszono pary małżeńskie, które zawarły  sakramentalny związek w zabierzowskim kościele bądź też obecnie mieszkają na terenie parafii. Zgromadzeni goście obejrzeli spektakl teatralno – filmowy Sceny z życia rodzinnego ukazujący w dowcipny sposób rozmaite domowe sytuacje, dyskusje małżonków, próbujących rozstrzygać rodzinne problemy w nie zawsze sprzyjających okolicznościach, na przykład wtedy, kiedy męża boli ząb albo akurat bardzo mu się śpieszy do pracy. Częste wybuchy śmiechu, rozlegające się brawa świadczyły o dobrym odbiorze aktorskich zmagań na scenie. Opiekę nad młodzieżą podczas przygotowań sprawował reżyser przedstawienia, ks. Piotr Zioło oraz autorka niniejszego artykułu. Szczególnego uroku występom dostarczyły specjalnie wybrane na tę okoliczność piosenki opracowane przez Aleksandra Ostrowskiego. Wykonała je Emilka Baran wraz z zespołem Trio Koledzy w składzie: Aleksander Ostrowski – pianino, Marek Zimmer – gitara, Roman Antończyk – perkusja. Nastrojowe dźwięki Kasztanów czy też utworu Gdy mi ciebie zabraknie wzruszały i zachęcały do wspomnień.

Obecni na uroczystości: burmistrz Niepołomic, Roman Ptak oraz przewodniczący Rady Miejskiej, Marek Ciastoń, składając życzenia, wręczyli Jubilatom piękne, czerwone róże. W ciepłych słowach zwrócił się do małżonków  ks. proboszcz Kazimierz Włoch, życząc na dalsze lata entuzjazmu, wypływającego z wiernego trwania przy Bogu. Życzenia złożyła Marta Grochot, dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Zabierzowskiej, która tym razem również świętowała małżeński srebrny jubileusz. Swoje muzyczne życzenia wyśpiewał zespół Wolańska Muza.

Na spotkaniu w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej było bardzo rodzinnie. Jak zwykle – można by powiedzieć. Dobre humory dopisywały także dzięki smakołykom przygotowanym przez niezawodne gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Akademia Wdzięczności Rodzicom jest jednak nie tylko okazją do złożenia gratulacji Jubilatom. To także sposób przekazania zaangażowanej w przygotowania młodzieży, że trwała rodzina jest wielką wartością.

                                                                                  Maria Baran


>>Zobacz zdjęcia<<


Skomentuj

WYSZUKIWANIE

OSTATNIO DODANE WPISY

ODPUST PARAFIALNY

Dożynki parafialne

Odpust Parafialny

Nowi ministranci

WPISY WEDŁUG DATY

Październik 2015
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

LITURGIA SŁOWA NA DZIŚ

KONTAKT

Parafia Opieki Najświętszej Maryi Panny 32-007 Zabierzów Bocheński 107

+48 12 281 67 40

kontakt@parafiazabierzow.pl

http://parafiazabierzow.pl/

Odsłony 14 389

Dni w zakresie 30

Średnia dzienna liczba odsłon 480

From Any SERP 7

Unikalne IP 2 269

Ostatnie 30 minut 26

Dzisiaj 487

Wczoraj 1 299