Daily Archives: 13 maja 2016

ROZMOWY W WIECZERNIKU

rozmowywwieczerniku2016
czyli o czym mogli dyskutować uczniowie Jezusa po tym, jak uciekli z Drogi Krzyżowej.

Być może wrócili do Wieczernika, gdzie rozgoryczeni i rozczarowani, próbowali znaleźć jakieś sensowne wyjaśnienie słów Mistrza, któremu przecież uwierzyli. Czy wraz z Jego śmiercią na krzyżu wszystko przepadło?

Takie pytania stawiali przed publicznością uczniowie z LO Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu, którzy pod kierunkiem swojego polonisty, Antoniego Buchały, przygotowali spektakl teatralny. Wystąpili z nim gościnnie w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej w niedzielę, 8 maja 2016 roku.

Widzowie, wsłuchując się w padające ze sceny kłótnie apostołów, mieli okazję poszukać w ich postawach podobieństwa do samych siebie, spojrzeć na teatralny obraz niczym w lustro, do czego tuż przed spektaklem zachęcił ks. Piotr Zioło, zapowiadając krótko występ. Publiczność obejrzała przedstawienie w wyjątkowym skupieniu, a bardzo dobrą grę młodych aktorów nagrodziła owacjami na stojąco! Wśród widzów obecni byli przedstawiciele młodzieży, którzy jako wolontariusze włączają się w przygotowania Parafii Opieki NMP w Zabierzowie Bocheńskim do przeżywania Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Końcowym, miłym akcentem spotkania był poczęstunek, który spontanicznie przygotowała Sylwia Ostrowska.

Opiekun grupy, a zarazem autor scenariusza i reżyser oraz przybyła z uczniami dyrektor szkoły KSW Anetta Szewczyk, podziękowali za zaproszenie oraz za gościnne przyjęcie.

Wielu widzów opuszczało budynek domu kultury z komentarzem, że warto było właśnie w taki sposób spędzić niedzielne popołudnie.

Maria Baran

WYSZUKIWANIE