PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA DZIECI KOMUNIJNYCH

  • -

PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA DZIECI KOMUNIJNYCH

Dzieci z klas trzecich, które 20 maja 2018 roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii świętej,  zgodnie z tradycją, która się wytworzyła od kilku lat w naszej parafii, pielgrzymowały na Kalatówki do pustelni Świętego Brata Alberta. Święty Brat Albert jest patronem trzecioklasistów i uczy je, że trzeba być dobrym jak chleb, który leży na stole i każdy może wziąć tyle ile potrzebuje.

W czwartek 14 czerwca, mimo pochmurnego nieba, dwoma autokarami ruszyliśmy w stronę Zakopanego. Po dotarciu do „Księżówki” resztę drogi pokonaliśmy pieszo.  Pierwszym punktem docelowym była Pustelnia św. Brata Alberta, gdzie siostra Agnieszka, albertynka, opowiedziała dzieciom o Założycielu swojego zgromadzenia. Dzieci również wykazały się wiedzą na temat swojego Patrona, a na koniec zaśpiewały w podziękowaniu dla siostry piosenkę: „Trzeba być dobrym jak chleb”.

Po odwiedzeniu Pustelni i celi Brata Alberta ruszyliśmy w górę do braci albertynów. Tam po przebraniu się w stroje komunijne odprawiliśmy Mszę świętą. W czasie kazania dzieci zastanawiały się, co znaczy słowo „BRAT” i jak zrozumienie sensu tego słowa wpływa na nasze życie. Po Mszy świętej zjedliśmy nasze kanapki, popijając gorącą herbatą, przygotowaną przez braci albertynów. Z Kalatówek zeszliśmy do Księżówki, gdzie czekały na nas autobusy. Po drodze niektórzy zaopatrzyli się jeszcze w oscypki.

Ostatnią atrakcją naszej pielgrzymki była wizyta w McDonaldzie, która miała zastąpić wszystkie atrakcje Rabkolandu. Do parku rozrywki niestety ze względu na deszcz nie było sensu już jechać.

Pielgrzymkę – mimo  małoatrakcyjnej pogody – na pewno można uznać za udaną i mile wspominać. Częścią wspomnień niech będą także zdjęcia poniżej…


>>zobacz także te ZDJĘCIA (foto by Sebastian P.)<<


RUSZAMY DO ZAKOPANEGO

JESTEŚMY W KSIĘŻÓWCE

W DRODZE NA KALATÓWKI

W PUSTELNI ŚWIĘTEGO BRATA ALBERTA

IDZIEMY DO BRACI ALBERTYNÓW

PIELGRZYMKOWA MSZA ŚWIĘTA

KANAPKI I GORĄCA HERBATA

POWRÓT DO AUTOKARÓW

OSCYPKI… 🙂

MC DONALD’S ZAMIAST „INNYCH ATRAKCJI” 🙂

POWRÓT DO PARAFII

A TERAZ… BIEGIEM DO DOMU!  🙂 🙂 🙂


KONTAKT

Parafia Opieki Najświętszej Maryi Panny 32-007 Zabierzów Bocheński 107

+48 12 281 67 40

kontakt@parafiazabierzow.pl

http://parafiazabierzow.pl/

Traffic at a Glance

Odsłony 11.513

Dni w zakresie 30

Średnia dzienna liczba odsłon 384

Z wyników wyszukiwania 2.971

Unikalne IP 2.401

Ostatnie 30 minut 21

Dzisiaj 715

Wczoraj 470

Odwiedziny

Mapa odwiedzin