PARAFIALNE INWESTYCJE

PARAFIALNE INWESTYCJE

Rozpoczęły się prace mające na celu poszerzenie parkingu przy kościele o dodatkowe 1300m². W imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej bardzo dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Niepołomice – p. Romanowi Ptakowi oraz naszej parafiance – p. Beacie Kukli, kierowniczce Referatu Inwestycji Komunalnych, za życzliwe ustosunkowanie się do naszej prośby oraz zajęcie się organizacją rozbudowy parkingu. Nasza wdzięczność jest ogromna, tym bardziej, że koszt inwestycji w całości pokrywa Gmina.

Po wcześniejszym położeniu blachy na dachu budynku przy plebanii, zakończyliśmy obecnie remont wewnętrznych pomieszczeń. Odnowiona została całkowicie sala katechetyczna i korytarz, na którym pojawiły się dwie toalety, męska i damska. Toalety – po podłączeniu w najbliższym tygodniach wody i kanalizacji – będą ogólnodostępne podczas niedzielnych i świątecznych nabożeństw w kościele. Wodę doprowadzimy również do kościoła. W wyremontowanej sali katechetycznej zostaną zainstalowane przed zimą piece na prąd. Efekt wykonanych prac remontowych można będzie obejrzeć w przyszłą niedzielę po Mszach świętych.

Jak można zauważyć, stojące w kościele dwa duże konfesjonały zostały niedawno poprawione i bardzo solidnie odniowione. Wymieniliśmy również drzwi zewnętrzne do planowanej w przyszłości nowej zakrystii. Jesienią pojawią się w niej nowe drzwi wewnętrzne oraz nowe okno.

wrzesień 2018
« lip   paź »