JAK ULEPSZYĆ RODZINNE RELACJE

  • 1

JAK ULEPSZYĆ RODZINNE RELACJE

Zdarza się, że wydarzenia powtarzane przez wiele lat zamieniają się w tradycję. Tak stało się i u nas – ciężko wyobrazić sobie jesień w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej bez uroczystości na cześć srebrnych i złotych jubilatów z naszej parafii.

Przygotowania, których efekty można było zobaczyć 28 października, rozpoczęły się już o wiele wcześniej, szczególnie dla członków grupy teatralnej odpowiadającej za część artystyczną. Nie jest łatwo co roku przygotować coś nowego, nie powielić pomysłów, szczególnie biorąc pod uwagę od ilu już lat co roku podejmujemy się tak naprawdę tego samego tematu – życia małżeńskiego.

Jak się jednak okazuje ma ono tyle odsłon i aspektów, że za każdym razem możemy zaprezentować inne ujęcie – można było podziwiać nasze interpretacje kultowych dzieł literackich, sceny oparte o muzykę z dawnych lat, skecze kabaretowe a w tym roku postawiliśmy na nieco poważniejszą perspektywę. Nie można jednak powiedzieć, że było smutno. Usłyszeliśmy po spektaklu, że każda z sytuacji zaprezentowanych na scenie przyniosła cenne wnioski i refleksję nad życiem rodzinnym.

Takie też było nasze założenie, mimo że scenariusz na początku mógł wydawać się przygnębiający, jego zadaniem jest motywacja do zastanowienia się, jak „ulepszyć” nasze codzienne relacje w domu. Mógł być też bazą pod rozmowy w drugiej – mniej oficjalnej części – kiedy jubilaci mogli poczuć się jak na prawdziwym weselu zasiadając przy stołach. Tu był też czas na życzenia, słodkości, kwiaty i wspólny śpiew przy akompaniamencie akordeonu. Dla młodzieży była to okazja do podpatrzenia, jaki jest sekret dotrwania do tak imponujących jubileuszy i być może zebrania pomysłów na następne spektakle – za rok kolejne pary spotkają się w tym samym miejscu.

Patrycja Pilch

 


komentarze: 1

parafianka

Listopad 7, 2018at 11:29 am

Byłam pod duzym wrazeniem scen które sie rozegrały.Mysle ze kazdy wysnuł wnioski bliskie swojej osobie.Grupa spisała sie swietnie,oby tak dalej .

WYSZUKIWANIE

LITURGIA SŁOWA NA DZIŚ

KONTAKT

Parafia Opieki Najświętszej Maryi Panny 32-007 Zabierzów Bocheński 107

+48 12 281 67 40

kontakt@parafiazabierzow.pl

http://parafiazabierzow.pl/

Traffic at a Glance

Odsłony 12.047

Dni w zakresie 30

Średnia dzienna liczba odsłon 402

Z wyników wyszukiwania 3.077

Unikalne IP 2.350

Ostatnie 30 minut 0

Dzisiaj 1

Wczoraj 346

Odwiedziny