DZIĘKCZYNIENIE ZA DAR WOLNOŚCI

  • -

DZIĘKCZYNIENIE ZA DAR WOLNOŚCI

POLSKA – nasza Dostojna Jubilatka – sto lat temu odzyskała niepodległość. Wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze, jest nam dana, ale zarazem zadana. Świętując rocznicę wydarzeń Roku Pańskiego 1918 z zadumą i wdzięcznością spoglądamy na naszą historię, także na historię życia tych, którzy kochali Polskę i oddali za nią swoje życie. Gaude, Mater Polonia, prole fecunda nobili! (Raduj się, Matko Polsko, w sławne potomstwo płodna!)

W sobotę, 10 listopada, zapraszamy do przeżycia godziny adoracji Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienia za dar wolności i jako prośbę o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Adoracja rozpocznie się o godz. 17.00. Pierwsze pół godziny będzie czasem indywidualnej adoracji, zaś o 17.30 odmówimy wspólnie różaniec. Chciejmy włączyć się w to wspólne modlitewne dzieło nazwane „Godziną Wdzięczności”. W niedzielę, 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, Msza święta za Ojczyznę o godz. 11.30.

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości (marszałek Józef Piłsudski). Wierność dziedzictwu, któremu na imię Polska, domaga się od nas prawdziwej miłości do Boga i Ojczyzny. Obudźmy w sobie dumę z tego, żesmy Polakami! Czyńmy co w naszej mocy „żeby Polska była Polską”.

Proboszcz


WYSZUKIWANIE

LITURGIA SŁOWA NA DZIŚ

KONTAKT

Parafia Opieki Najświętszej Maryi Panny 32-007 Zabierzów Bocheński 107

+48 12 281 67 40

kontakt@parafiazabierzow.pl

http://parafiazabierzow.pl/

Traffic at a Glance

Odsłony 12.047

Dni w zakresie 30

Średnia dzienna liczba odsłon 402

Z wyników wyszukiwania 3.077

Unikalne IP 2.350

Ostatnie 30 minut 0

Dzisiaj 1

Wczoraj 346

Odwiedziny