Daily Archives: 18 lutego 2019

INWESTYCJE PARAFIALNE 2018 I PLANY GOSPODARCZE 2019

Drodzy Parafianie!

Jak można zauważyć, w roku 2018 udało się nam wykonać bardzo wiele inwestycji parafialnych.

Już w obecnym roku kalendarzowym poprawione zostało oświetlenie prezbiterium i ołtarza bocznego Pana Jezusa Miłosiernego, pojawiły się siedziska na ławkach (w postaci tapicerki), pod figurą św. Piotra zamontowane zostało relikwiarium, w którym zostały umieszczone relikwie św. Jana Pawła II, będące wotum wdzięczności tych parafian, którzy przyjęli sakrament bierzmowania z rąk biskupa Karola Wojtyły. Od połowy lutego wiszą dwa nowe żyrandole – dar dla parafii od Ofiarodawców, którzy prosili o zachowanie anonimowości. Z całego serca im dziękujemy! Przy okazji dziękuje także wszystkim innym hojnym sponsorom, wspierających realizowane dzieła parafialne.

A oto NAJBLIŻSZE PLANY INWESTYCYJNE, o których była mowa na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej (3 lutego):

KOŚCIÓŁ

1. Kontynuowanie prac remontowych w obecnym pomieszczeniu dla ministrantów, w którym chcemy utworzyć główną zakrystię z oddzielnym wejściem zewnętrznym. W planach przewidziane jest wykonanie nowych drzwi od strony prezbiterium, doprowadzenie wody, zrobienie wylewki, położenie płytek oraz wymalowanie ścian.

2. Przebudowa schodów prowadzących do zakrystii.

3. Odnowienie dużych drzwi pod chórem.

PLEBANIA

1. Wyłożenie kostką podwórka przy plebanii.

2. Wymiana pokrycia dachowego na plebanii.

3. Wymiana drzwi wejściowych do kancelarii (zewnętrznych i wewnętrznych).

4. Remont jadalni.

BUDYNEK Z SALKĄ I TOALETAMI

1. Wymiana drzwi wejściowych i okien.

CMENTARZ

1. Wykonanie zadaszenia nad miejscem do odprawiania Mszy św. (oprócz 1 listopada będzie także na cmentarzu Msza za zmarłych w okresie letnim).

Ponadto oczekujemy na dokończenie inwestycji związanej z poszerzeniem parkingu przy kościele, rozpoczętej jesienią i finansowanej przez Gminę Niepołomice. Chodzi o położenie nawierzchni asfaltowej i oznakowanie parkingu liniami.

Kochani moi! Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie finansowe planów gospodarczych w postaci kopert przy niedzielnej tacy bądź też w inny sposób. Można także dokonywać wpłat na konto parafii, podane na naszej stronie internetowej. Gorący apel o pomoc kieruję do lokalnych przedsiębiorców. Zapewniam, że wszystkie złożone ofiary są odnotowywane. Ze względu na obowiązujące przepisy RODO nie możemy, tak jak wcześniej, wywieszać listy ofiarodawców w gablotce.

Za wszystkie Wasze dotychczasowe ofiary wyrażam ogromną wdzięczność. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność obfitym błogosławieństwem, a nasza Pani Zabierzowska ma w swojej opiece!

Ksiądz Proboszcz

luty 2019