Daily Archives: 22 grudnia 2019

RORATY Z PRYMASEM TYSIĄCLECIA – PODSUMOWANIE

Tegorocznym Roratom ’2019 patronował Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński. Dzieci poznawały historię jego życia i świętości. Dorośli natomiast – przede wszystkim ci nieco starsi –  mogli sobie przypomnieć postać niezwykłego Pasterza. A wszystko po to, by przygotować się na wydarzenie, które będzie za kilka miesięcy, a dokładnie 7 czerwca 2020 roku. Wtedy Sługa Boży Stefan Wyszyński zostanie ogłoszony błogosławionym.

Każde Roraty zaczynały się od procesji z lampionami przez ciemny kościół, który rozświetlał się dopiero na hymnie  ”Chwała na wysokości Bogu”.  Później – podczas dialogowanego kazania – dzieci z uwagą śledziły i zapamiętywały wydarzenia z życia Prymasa. Na zakończenie Mszy świętej następowało losowanie. Spośród karteczek z prawidłowymi odpowiedziami losowano jedno dziecko, które zabierało do swojego domu figurkę Matki Bożej i wieczorem zapraszało do wspólnej modlitwy całą rodzinę. Wszyscy natomiast otrzymywali obrazek z pytaniami do wklejenia na planszę.

Zaangażowanie dzieci i ich rodziców było imponujące. Kilkoro z nich nie opuściło żadnego nabożeństwa. Poniżej pełne (na podstawie oddanych w niedzielę plansz) podsumowanie uczestnictwa.

Wszystkie obrazki zebrali: Krysia Mendyk, Milena Piłat, Natalia Modzelewska, Zuzia Porębska, Lena i Filip Kowalczyk. Jednego obrazka zabrakło Kubie Pająkowi, dwóch Jakubowi Antończykowi, trzech siostrom: Gabrysi, Wiolecie i Wiktorii Kot oraz Igorowi Zym i Zuzi Pająk, a czterech Karolowi Januszowi, rodzeństwu: Juli  i  Piotrowi Żelazny oraz Borysowi Zym. Mniej o pięć i sześć obrazków miały Blanka Rogóż i Michalina Różeńska. Natomiast siedem i więcej brakujących obrazków na planszy było u: Dominika Landowskiego, Szymona Lisa, Wojciecha Kołodzieja, Bartłomieja i Maciusia Januszów.

Wszystkim serdecznie gratulujemy wytrwałości!

grudzień 2019
« lis   sty »