PODSUMOWANIE STAREGO ROKU 2019

  • -

PODSUMOWANIE STAREGO ROKU 2019

Zgromadzeni w ostatnim dniu roku przed ołtarzem Pańskim, zapominamy o tym co było w przeszłości i wchodzimy w nowy rok w wewnętrznym przekonaniu, że Bóg nam pomoże i weźmie nas w swoją ojcowską opiekę. Z tą nadzieją w sercu i z wielkim pragnieniem czynienia wszystkim dobrze, zwracamy się do kochającego i miłosiernego Boga.

Dziś wypada podsumować wydarzenia, jakie miały miejsce w naszej parafii w minionym roku:

Chrzest – sakrament będący fundamentem całego życia chrześcijańskiego, przyjęło 33 dzieci, w tym czworo spoza parafii. Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 19 maja 28 dzieci dzieci, uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Dnia 30 kwietnia 44 młode osoby przyjęły z rąk biskupa Janusza Mastalskiego bierzmowanie, sakrament umocnienia Duchem Świętym. Sakrament namaszczenia chorych – którego udzialamy podczas rekolekcji wielkopostnych, a także w ciągu roku na prośbę chorego, bądź na prośbę rodziny – przyjęło 117 osób. Sakrament małżeństwa przyjęło 8 par. W mijającym roku odprowadziliśmy na cmentarz 34 osoby, w tym cztery spoza parafii. W jedną z niedziel października, kiedy w polskich kościołach odbywa się liczenie wiernych, we Mszy świętej w naszej świątyni uczestniczyło 1025 osób; Komunię świętą przyjęło wówczas 380 osób, zaś wszystkich Komunii w ciągu całego roku rozdaliśmy około 49 tysięcy. To nieco więcej niż przed rokiem.

W ostatni dzień roku kalendarzowego, dziękuję Wam Drodzy Parafianie za Wasze wsparcie przy wykonaniu tak licznych inwestycji. /Na podsumowanie wszystkich spraw ekonomicznych poczekamy do końca stycznia/ Niech dobry Bóg wynagrodzi wasz trud, oddanie i waszą ofiarność. Ze swej strony zapewniam Was o modlitwie i staraniu o to, żeby wszystkie sprawy związane tak z życiem duchowym, jak i materialnym naszej parafii,  były wykonywane solidnie i uczciwie. Za wszelkie niedociągnięcia, niewłaściwe słowo  lub gest, pragnę przeprosić.

Siostry i Bracia, wchodzimy w nowy 2020 rok. Błagajmy Boga, abyśmy potrafili darowany nam czas zamieniać w miłość. Oby ta miłość Pana Boga i bliźnich zapewniła nam czas wiecznej szczęśliwości w niebie. Amen.

Ksiądz Proboszcz

[Fragment kazania na zakończenie roku kalendarzowego]


WYSZUKIWANIE

OSTATNIO DODANE WPISY

DOŻYNKI PARAFIALNE

ODPUST PARAFIALNY

BIERZMOWANIE

IMIENINY KS. PROBOSZCZA

I KOMUNIA ŚWIĘTA

WPISY WEDŁUG DATY

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

LITURGIA SŁOWA NA DZIŚ

KONTAKT

Parafia Opieki Najświętszej Maryi Panny 32-007 Zabierzów Bocheński 107

+48 12 281 67 40

kontakt@parafiazabierzow.pl

http://parafiazabierzow.pl/

Odsłony 11 746

Dni w zakresie 30

Średnia dzienna liczba odsłon 392

From Any SERP 9

Unikalne IP 1 771

Ostatnie 30 minut 13

Dzisiaj 455

Wczoraj 297