Z ZABIERZOWA DO ZUBRZYCY

  • -

Z ZABIERZOWA DO ZUBRZYCY

Zgodnie z decyzją księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego żegnamy dziś ks. Piotra, który od 2012 roku pracował z wielkim oddaniem w naszej parafii. Dziękujemy za jego różnorodne duszpasterskie zaangażowanie, m.in. troskę o dzieci i młodzież. W naszej pamięci pozostanie tyle wspaniałych obrazów, które ukazują bogactwo charyzmatów ks. Piotra.

Na nowym miejscu, życzymy – Proboszczowi nominatowi – dalszego rozwijania Bożych darów, opieki Matki Bożej, dużo sił, radości, ludzkiej życzliwości, a także satysfakcji z pełnienia nowych obowiązków. I zapewniamy o naszym modlitewnym wsparciu. 

ks. Proboszcz


W ostatnią niedzielę, 12 stycznia 2020 r., na Mszy świętej o godzinie 11.00 bardzo  licznie zgromadzili się parafianie, którzy chcieli pożegnać księdza Piotra Zioło.

Ta niespodziewana dla wszystkich wiadomość, że został mianowany proboszczem w Zubrzycy Dolnej na Orawie, dotarła zaledwie parę dni wcześniej. Ogromnemu zdziwieniu  towarzyszy jednak  nie mniejsza wdzięczność Panu Bogu za dar duszpasterskiej posługi księdza Piotra w naszej parafii, dlatego też  do kościoła przybyły tłumy ludzi – dzieci, młodzież i starsi, aby wyrazić swą wdzięczność i złożyć księdzu życzenia dalszej opieki Bożej na jego kapłańskiej drodze.
Dziękowano za pełną zaangażowania katechizację w szkole, za  głoszone z entuzjazmem Słowo Boże, za udzielone sakramenty święte, za prowadzenie parafialnego teatru, za te wszystkie inicjatywy, które zawsze realizuje na 100%!   – Przygotowanie w parafii ŚDM, Nocna Droga Krzyżowa, pikniki parafialne, wycieczki piesze, autokarowe i rowerowe, czasem też jazda na rolkach. Wszystkie te działania są tak autentyczne, że nie ma wątpliwości, iż rodzą się z Bożego natchnienia.

Kwiaty, słowa pełne wdzięczności i… łzy wzruszenia, że to już pożegnanie. Wszyscy kurtuazyjnie gratulują awansu, mówią, że się z niego cieszą razem z Proboszczem nominatem, ale gdzieś tam w głębi serca tli się iskierka żalu z zakończenia tak pięknej posługi w Parafii Opieki Matki Bożej. Cóż, Orawianie  – dobrzy ludzie  – zasługują na takiego proboszcza!

A zabierzowscy parafianie zanoszą do Matki Bożej gorące modlitwy w intencji  księdza Piotra, aby na swej kapłańskiej drodze zmierzał wprost do świętości!

Maria Baran


Następnego dnia – w poniedziałek – ksiądz Piotr spotkał się z mieszkańcami w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej, aby jeszcze choć kilka chwil spędzić wspólnie, przy kawie i słodkich smakołykach. Tym razem wzruszające wspomnienia przeplatały się ze szczerymi wybuchami śmiechu, jak to zwykle bywało, gdy pojawiał się ksiądz Piotr Zioło.


Drogi Księże Piotrze, nasz Przyjacielu!

Życie każdego człowieka to pewne kroki i etapy. Ty swoje dzieciństwo i młodość poświęciłeś na przygotowanie się do sakramentu kapłaństwa. Wypełniając swoje święte powołanie, zostałeś posłany do Parafii Opieki Matki Bożej w Zabierzowie Bocheńskim w 2012 roku. Stałeś się odpowiedzialny za życie duchowe naszej parafii – udzielałeś sakramentu chrztu świętego, łączyłeś więzami małżeństwa, wysłuchiwałeś nas w konfesjonale i byłeś szafarzem komunii świętej, a wszystko to czyniłeś z powagą i szacunkiem należnym Panu Bogu, ale i ze zrozumieniem dla ludzkich spraw. Te lata Twej posługi to niezliczone lekcje religii, przygotowania dzieci i młodzieży do przyjęcia sakramentów Komunii świętej i bierzmowania, spotkania z młodymi, przedstawienia teatralne, pielgrzymki rowerowe i autokarowe i wiele innych inicjatyw, które podejmowałeś z ochotą. Byłeś bliski każdemu z nas. Złotymi zgłoskami w naszych sercach są wypisane słowa Twoich modlitw, homilii i … żartów.

Oto nadszedł dla Ciebie kolejny etap. Żegnamy Cię, aby ktoś inny mógł Cię serdecznie powitać. Wiedz, że zapamiętamy Cię jako człowieka, który całym sobą zaangażował się w życie zabierzowskiej społeczności; człowieka, który nas rozumiał, wspierał i nam towarzyszył. Zapamiętamy Cię również jako Kapłana, który każdego dnia, swoim przykładem, prowadził nas drogą do świętości. To, co zasiałeś w naszych sercach, będziemy pielęgnować, aby nasza wiara była żywa i prawdziwa.

Gdziekolwiek będziesz, nasza pamięć i modlitwa będą Ci towarzyszyć.

Szczęść Boże!

Rada Parafialna i chór „Bel canto”


Drogi Księże Piotrze!

W tym szczególnym dniu dla Ciebie i dla nas Parafian Zabierzowa Bocheńskiego wyrażamy wdzięczność Bogu za dar poznania Ciebie, wspaniałego kapłana i dobrego człowieka. Dziękujemy Ci za trud i pracę oraz ciepły uśmiech i serdeczność. Dałeś się poznać jako człowiek sympatyczny, odpowiedzialny, wrażliwy i wyrozumiały. Poświęcałeś wiele uwagi najmłodszym parafianom, wykazując się wielką cierpliwością i życzliwością. Pokazywałeś, że dobry humor, a przede wszystkim uśmiech jest niezbędny w kontaktach z Panem Bogiem.

Księże Piotrze pragniemy podziękować Ci za Twoje świadectwo żywej wiary, za piękne słowa, kierowane do nas podczas homilii. Jesteśmy pełni podziwu, dla wspaniale wypełnianej przez Ciebie posługi, dla kształtu i rozwoju Twojego apostolskiego powołania.

Życzymy, aby w dalszej drodze Twojego kapłańskiego posługiwania towarzyszyła Ci Łaska Boża i moc Ducha Świętego.

Życzymy abyś, dzięki tej Mocy miał siłę do pokonywania wszelkich trudności i nigdy nie przestawał cieszyć się życiem i napotkanymi ludźmi; by Twoje serce przepełniała Miłość, którą będziesz mógł się dzielić z potrzebującymi i czerpać radość ze służby Bogu i bliźniemu.

Szczęść Boże! 

Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Zabierzowskiej


WYSZUKIWANIE

OSTATNIO DODANE WPISY

DOŻYNKI PARAFIALNE

ODPUST PARAFIALNY

BIERZMOWANIE

IMIENINY KS. PROBOSZCZA

I KOMUNIA ŚWIĘTA

WPISY WEDŁUG DATY

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

LITURGIA SŁOWA NA DZIŚ

KONTAKT

Parafia Opieki Najświętszej Maryi Panny 32-007 Zabierzów Bocheński 107

+48 12 281 67 40

kontakt@parafiazabierzow.pl

http://parafiazabierzow.pl/

Odsłony 11 739

Dni w zakresie 30

Średnia dzienna liczba odsłon 391

From Any SERP 9

Unikalne IP 1 771

Ostatnie 30 minut 11

Dzisiaj 448

Wczoraj 297