Kolędy to czas….

Kolędy to czas….

„Wszyscy wiemy, że Boże Narodzenie to święto wielkiej radości.

I cała tradycja tego święta jest tradycją radości,

co wyraża się przede wszystkim w kolędach (…)

i trzeba, by ta radość wypełniła nasze serca”

(Audiencja generalna, 22 grudnia 1993 r.)

26 stycznia, pod koniec okresu bożonarodzeniowego, w naszym kościele parafialnym miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu Chóru Bel Canto Najświętszej Marii Panny.  Chór wykonał trzy kancjonały: „Wesoły dzień nastał”, „Dzieciątko dostojne” oraz „O zarzo zawdy jasna” oraz kilka tradycyjnych kolęd.

Staniąteckie kancjonały wprowadziły zgromadzonych  w świat chóralnej muzyki wielogłosowej pochodzącej z XVI wieku. Stanowią one do dziś najcenniejsze zbiory konwentu w pobliskich Staniątkach. To potężny zbiór pieśni liturgicznych związanych w Rokiem kościelnym, zapisanych w większości w języku łacińskim. Rękopisy zawarte w kancjonałach są bardzo ważnym zjawiskiem poznania kultury muzycznej i literackiej późnośredniowiecznej, renesansowej, barokowej i oświeceniowej Polski.

Zabierzowski chór zebrał gromkie brawa. Ksiądz proboszcz  Piotr Studnicki podziękował dyrygentowi i chórzystom za całoroczne zaangażowanie w śpiew i oprawę liturgiczną Eucharystii.

Było pięknie i dostojnie!

Zapraszamy na kolejne koncerty i występy naszego chóru.

ALLELUJA

styczeń 2020