DALMATYŃSKA DROGA DO MARYI

  • 0

DALMATYŃSKA DROGA DO MARYI


29 maja 2022


Po porannej Mszy Świętej w sanktuarium Marija Bistrica – wracamy do Polski. Przed nami długa droga, ale jesteśmy radośni, umocnieni, wypoczęci oraz silni wiarą, nadzieją i miłością. Największym dobrem, jakie możemy dać innym, jest czas. To był zdecydowanie błogosławiony czas za który dobremu Bogu niech będą dzięki!


28 maja 2022


Nasza pielgrzymka powoli dobiega końca… Dzisiaj byliśmy w Vepric, zwanym chorwackim Lourdes, gdzie wzięliśmy udział w Eucharystii. Następnie udaliśmy się do malowniczego parku krajobrazowego Krka. Kierujemy się w stronę Maria Bistrica –  chorwackiej Częstochowy. Tu przedmiotem kultu jest drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem pochodząca z XV w.27 maja 2022


Dzisiejszy dzień upłynął nam pod znakiem odpoczynku. Mieliśmy okazję skosztować grillowanych ryb i owoców morza, przepłynąć się po Adriatyku i poświęcić czas na rozmowy ze sobą. Kolejny dobry dzień!


26 maja 2022


Kolejny dzień naszej pielgrzymki dobiega końca. Odwiedziliśmy malowniczy Dubrovnik, gdzie w pięknym barokowym kościele pw. św. Błażeja nasi księża odprawili Eucharystię w intencji wszystkich drogich naszym sercom mam. Po południu popłynęliśmy rejsem po Adriatyku, a następnie zakwaterowaliśmy się w Neum. 


25 maja 2022


Dzisiaj, po porannej Mszy Świętej w przepięknym kościele franciszkanów w Mostarze, wybraliśmy się zwiedzać to wielokulturowe miasto. Po południu wzięliśmy udział w bloku modlitewnym przy ołtarzu polowym: różańcu, Eucharystii oraz adoracji. Duch tego miejsca jest niesamowity.


24 maja 2022


Drugi dzień pobytu w Medjugorie spędziliśmy na oprowadzaniu po tym niezwykłym miejscu. Przed południem weszliśmy na Górę Objawień. O 13.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kościele świętego Jakuba. Po południu był czas na różaniec przy ołtarzu polowym oraz adorację. To miejsce jest niezwykłe!


23 maja 2022


W drugim dniu naszej wizyty na chorwackiej ziemi odwiedziliśmy dwa urocze miasteczka: Trogir oraz Split, gdzie nasza wspólnota uczestniczyła w Eucharystii. Wieczorem dotarliśmy do Medjugorie.

Pamiętamy w codziennej modlitwie o tych, którzy o nią prosili i ogarniamy modlitwą wszystkich Parafian.


 

 


22 maja 2022


Pielgrzymi z Zabierzowa Bocheńskiego dotarli szczęśliwie do Chorwacji! Pierwszy dzień upłynął na zwiedzaniu pięknego miasta Zadar oraz wyspy Pag, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć fabrykę serów owczych oraz spróbować tychże lokalnych specjałów. Odwiedziliśmy maleńkie muzeum soli oraz muzeum koronki. Pogoda bajeczna!


WYSZUKIWANIE

OSTATNIO DODANE WPISY

BOŻE CIAŁO

Pielgrzymka

WPISY WEDŁUG DATY

maj 2022
P W Ś C P S N
« mar   lip »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

LITURGIA SŁOWA NA DZIŚ

KONTAKT

Parafia Opieki Najświętszej Maryi Panny 32-007 Zabierzów Bocheński 107

+48 12 281 67 40

kontakt@parafiazabierzow.pl

http://parafiazabierzow.pl/