SCHOLA

SCHOLA na WAKACJACH 🙂

Próby śpiewu na czas wakacji są zawieszone. Następne spotkanie scholi dopiero we wrześniu. Życzę wszystkim Scholiskom i ich „fanom” wspaniałych wakacji… 🙂

Pozdrawiam serdecznie!
ks. Piotr

komentarzy 7

Rych

Lipiec 1, 2018at 12:34 pm

Koniecznie musicie wydać płytę, chciałbym posłuchać w drodze do pracy ale nie mogę nigdzie tych melodii zajść. Pozdrawiam życząc dalszych sukcesów. „…Nikt Cię nie kocha tak jak ja…”, śliczności.

Marzec 12, 2018at 6:30 pm

Przepraszam, jeszcze ja. Ale ta moja absolutnie ukochana, którą śpiewacie mistrzowsko i nader rzadko to „Będę śpiewał Tobie, Mocy moja”. Mam ją zawsze w głowie w osobistych trudach. Warto pamiętać: „Tobie ufam i bać się nie będę”. Bo „Tobie ufam” to jest takie absolutne zawierzenie, które ludzie robią. Po prostu. Byłabym wdzięczna za… od czasu do czasu podczas Mszy, bo robicie to pięknie.
Jeszcze raz pozdrowienia z serca 🙂
„Ta pani z Chałupek”

Marzec 12, 2018at 5:25 pm

Przepiękny śpiew, wspaniałe opracowanie muzyczne, trafia prosto do serca. Moje niezwykłe: „Oto są baranki młode…” (swoją drogą I Komunia Święta to znakomita okazja dla niej, bo wszak – jej tekst to esencja Tego; od razu zaznaczam: wiem – „baranki młode” to nie owi oni, co (komunijne dzieci) „światłością się napełnili” :)); „Dotyk ognia”, „Witaj, pokarmie” (jak najbardziej piękne komunijne). Znam je nie od dziś, bo mam prawie lat… no… w Krakowie, w moich parafiach wymarły, nie wiem czemu, a pamiętam przepiękne Tridua Paschalne z udziałem parafialnej scholi. Ale… znak czasu.
Rzadko je śpiewacie, ale wiem, one są naprawdę uroczyste. Choć… wyciskają łzy wzruszenia i bardzo głębokiej duchowej refleksji.
Trzymajcie się – młode Panie. Bo troszkę przycichłyście. A oprawa mszalna – piękna. Dobrze trafić do serc młodziaków, a skoro Msza o 11.00 jest dla młodych…
Wielki szacun i serdeczne pozdrowienia
Pani z Chałupek 🙂

Rych

Grudzień 20, 2015at 5:57 pm

Super , będąc co niedziela na mszy św. próbuję czasem coś zanucić, ale nie znam słów, proszę podajcie na stronce (jeżeli nie tajemnica) kilka tekstów.
Życzę dalszych sukcesów
Rych .

Grudzień 22, 2015at 3:50 pm

1. Jak wielka o Panie zachodzi przemiana,
    Gdy przed Twym obliczem uginam kolana.
    Jak wielkie z mej duszy spadają ciężary,
    Pustynia ma w ogród zamienia się wiary.

Ref.: (2x)
    Klękamy, a wszystko ucicha dokoła,
    Wstajemy, a zorza otacza nam czoła.

2. Klękamy w słabości i pełni boleści,
    Wstajemy, by z mocą ogłaszać Twe wieści.
    Więc po co się sami i innych krzywdzimy,
    I zamiast być mocni, się stale martwimy.

3. Wzdychamy, że troski nas ciężar przygniata,
    Gdy mamy modlitwę, co w niebo ulata.
    Wracają moc, siła, odwaga i radość,
    Bo Ty naszym prośbom uczynić chcesz zadość.

(Ref. 4x)

Dorota

Maj 25, 2015at 2:43 pm

Nasza scholka jest po prostu CUDOWNA 🙂 Bardzo dziękuję za wszystkie pieśni w Waszym a w szczególności za ostatnią… Miriam 🙂 :*