SYMBOLE ŚDM W NASZEJ PARAFII
16 lipca do naszej parafii zawitają symbole Światowych Dni Młodzieży. Serdecznie zapraszamy na godzinę 16:10 do naszego kościoła, gdzie przez godzinę będziemy mieli okazję uczestniczyć w adoracji i modlitwie w intencji ŚDM.
RAMOWY PLAN PEREGRYNACJI W NASZEJ PARAFII:
- 16:00-słowo wstępu, krótka historia symboli ŚDM.
- Uroczysta procesja na zewnątrz. (kolejność wyjścia: ministranci, lektorzy, Ksiądz, wolontariusze, ludzie). Podczas wychodzenia schola zostaje w środku i gra dopóki chłopcy nie wniosą do kościoła bocznymi wejściami podstaw pod symbole. (albo ktoś z zewnątrz nie da znać, że już symbole przyjechały).
- Powitanie Symboli.
- Wprowadzenie Symboli do kościoła (kolejność: kadzidło, ministranci i lektorzy, Symbole niesione przez wolontariuszy, Ksiądz, ludzie). Piosenka w trakcie.
- Modlitwa duchowego przyjęcia Krzyża Światowych Dni Młodzieży
oraz Ikony Salus Populi Romani odmawiana przez wszystkich (treść na ekranie oraz wydrukowana i rozłożona na ławkach)
- Słowo wprowadzanie do Koronki do Bożego Miłosierdzia.
- Przebieg koronki: po każdym rozważaniu będzie minuta ciszy na indywidualną modlitwę. 1, 3, 5 dziesiątek odmawiamy, a po nich śpiewamy piosenki. 2 i 4 dziesiątek śpiewamy, więc po nich już nie ma piosenek.
- Po modlitwie po koronce piosenka. („Rozpięty na ramionach”)
- Modlitwa słowami Ojca Świętego do Krzyża.
- Piosenka „Matko, która nas znasz” (2-3 zwrotki)
- Modlitwa słowami Ojca Świętego do Matki Boskiej.
- W zależności od czasu, który zostanie: Zachęcenie do podejścia do Symboli i indywidualnej modlitwy. (wolontariusze zaczynają, ludzie idą za nimi.). Przy piosence „Matko, która nas znasz”.
- Najpóźniej 17:15 uroczyste wyprowadzenie Symboli: okadzenie, Modlitwa na zakończenie, Błogosławieństwo.
- Procesja na zewnątrz. (kolejność: ministranci, lektorzy, Symbole, Ksiądz, wierni). Schola gra.
PLAN PEREGRYNACJI W DEKANACIE NIEPOŁOMICKIM
* Od samego początku, czyli od 1984 roku świadkiem Światowych Dni Młodzieży jest Krzyż Roku Świętego zwany Krzyżem Młodych. Został on podarowany przez Jana Pawła II.
W Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 roku na placu św. Piotra w Rzymie, młodzi Brazylijczycy przekazali młodym Polakom krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani – Wybawicielki Ludu Rzymskiego. Od tego czasu Symbole ŚDM peregrynują kolejno po polskich diecezjach. Ideą peregrynacji jest ukazanie krzyża i ikony nie tylko w przestrzeni sakralnej, ale także w szkołach, akademikach, szpitalach i domach opieki czy zakładach karnych i poprawczych. Krzyż oraz ikona Matki Bożej Salus obecne będą także podczas centralnych wydarzeń spotkania młodych z papieżem w Krakowie.