Bóg zapłać wszystkim Darczyńcom za wsparcie finansowe planów gospodarczych realizowanych w parafii. W minionym tygodniu wyłożyliśmy kostką dojście do salki katechetycznej oraz dokończyliśmy chodnik do plebani. Wcześniej została zamontowana wieczna lampka i monitor do wyświetlania pieśni w kościele.
Zabierzów Bocheński, 15.10.2017
MIŁOŚĆ TO OWOC, KTÓRY DOJRZEWA W KAŻDYM CZASIE
św. Matka Teresa z Kalkuty/
Kochani Złoci i Srebrni Jubilaci!
Jubileusz małżeństwa, który przeżywacie, to okazja do szczerego dziękczynienia. Wy dziękujecie Bogu. Bogu i Wam dziękuje Kościół.
Niech Pan wynagrodzi Wasz ofiarny trud, troskę o trwałość małżeństwa i rodziny, wierne trwanie w miłości i wypełnianie obowiązków rodzicielskich.
Przyjmijcie najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia pokoju, pomyślności i zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz wszelkich potrzebnych łask za wstawiennictwem Maryi – Opiekunki Rodzin i św. Jana Pawła II.
Ks. Proboszcz Piotr Studnicki
Ks. Kazimierz Włoch
Ks. Piotr Zioło
Nabożeństwa różańcowe są odprawiane:
Królowo Polski!
Jesteśmy u granic – trzymamy w rękach różaniec.
Modlitwa nasza płynie ku obłokom:
bądź naszą tarczą i opoką.
Niech wiara ojców naszych trwa w nas wiecznie.
Broń Naród Polski od wrogów skutecznie.
Królowo pokoju!
Jesteśmy na Orawie w Jabłonce.
Zza ciężkich chmur wychodzi słońce.
My wznosimy wysoko różaniec i modlimy się do Ciebie
O świat bez wojen, by zanikły waśnie,
Zagościła zgoda we wszystkich narodach.
Królowo różańca świętego!
Trzymamy się za ręce.
Wlej miłość ku bliźnim w każde ludzkie serce.
Naucz nas dostrzegać potrzebujących wokół siebie.
Zrozumienie, życzliwość, zgoda
Niech zamieszka w rodzinnych zagrodach.
Danuta Żmudzka, Zabierzów Bocheński 7.10.2017 r.
Nie ma w życiu problemu, którego by nie można było rozwiązać za pomocą różańca.
Siostra Łucja z Fatimy
Czyż trzeba lepszej zachęty do odmawiania różańca? Modlitwa różańcowa jako nadzieja dla świata – co za wspaniała obietnica!
Kiedy usłyszeliśmy o Różańcu do granic, nie mogło być innej decyzji, jak tylko udział w tym niezwykłym modlitewnym zgromadzeniu. Bo przecież nie brak problemów, na których rozwiązanie oczekujemy. Rodzicielska troska o wiarę naszych dzieci, niepokoje społeczne na świecie, kłótnie polityczne w naszej Ojczyźnie, życie wiarą w parafiach, powołania do życia konsekrowanego – te i wiele innych spraw naprawdę można powierzyć Maryi.
Z radością wybraliśmy się więc na parafialną pielgrzymkę do Jabłonki na Orawę, gdzie w świątyni wypełnionej po brzegi uczestniczyliśmy w Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu, a następnie kierowani przez bardzo miłych wolontariuszy, udaliśmy się na wyznaczone nam miejsce odmawiania różańca. Do naszej zabierzowskiej wspólnoty dołączyli również mieszkańcy pobliskich domów i punktualnie o godzinie 14.00, pozostając w duchowej łączności z modlącymi się we wszystkich miejscach na granicy Polski, rozpoczęliśmy modlitwę. Było to niesamowite doświadczenie jedności i wspólnoty Kościoła zwracającego się do swojej Matki, a za Jej pośrednictwem do Jezusa. Usłyszałam kiedyś, że modlitwa jest to bombardowanie Nieba przez człowieka. Jeśli to porównanie jest trafne, to nasza modlitwa różańcowa na granicy była bombardowaniem o zwielokrotnionej mocy i na pewno została wysłuchana. Teraz tylko pozostaje oczekiwać na owoce, a różańca najlepiej nie wypuszczać już z dłoni.
Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogu, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu, że obdarzył nas tak piękną pogodą, która pomogła w modlitewnym skupieniu. Jesteśmy także wdzięczni ludziom, dzięki którym to wyjątkowe spotkanie na modlitwie mogło się odbyć.
MB
INFORMACJE OD ORGANIZATORÓW RÓŻAŃCA DO GRANIC
|
---|
Drodzy Rodzice!
Przy całym wysiłku Szkoły i Kościoła, nie istnieje proces wychowawczy bez Waszego udziału. Na mocy sakramentu chrztu i bierzmowania oraz wsparci łaską sakramentu małżeństwa, jesteście także zobowiązani do troski o religijne wychowanie dzieci. Rodzina, którą tworzycie, może i powinna czuć się domowym Kościołem. Stąd tak ważna jest łączność z parafią, w której odbywa się m.in. przygotowanie do przyjęcia sakramentów.
Ten list nie jest niegrzeczną ingerencją w Wasze prywatne sprawy, lecz troską i uzasadnionym apelem do Was, abyście odważnie i chętnie zaangażowali się w przygotowanie dziecka do pierwszej spowiedzi i jego pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy świętej. Nauka religii to nie tylko zbiór informacji o Bogu, to przede wszystkim pomoc w ożywieniu wiary, w nawiązaniu osobistego kontaktu z Bogiem.
Drodzy Rodzice, chciałbym Was prosić:
- – zapoznajcie się z treścią katechizmu Waszego dziecka,
- – organizujcie życie w domu tak, by dziecko miało możność uczenia się katechizmu i roztropnie mu w tym pomagajcie,
- – rozmawiajcie z dzieckiem na tematy lekcji religii, czytajcie z nim Pismo Święte,
- – uczcie dziecko mieć czas dla Pana Boga, uczęszczajcie z nim na Msze św. i nabożeństwa,
- – dbajcie o dobrą atmosferę domu rodzinnego.
Dzieci przypominają gabkę wchłaniającą w siebie klimat rodzinnego domu. Atmosfera jak panuje w domu jest wynikiem wielu elementów. Wszystkie muszą być dobre, aby atmosfera była dobra. Bo przecież chór nie zabrzmi poprawnie, jeśli choć jeden śpiewak będzie fałszował. Pragnę wskazać na te elementy, od których najczęściej zależy dobre wychowanie dziecka do Komunii Świętej.
- Nauczyć dziecko dostrzegać dobro i dać dobry przykład. Wartościowy przykład znaczy więcej niż dziesięć słów, a zły przykład niweczy i sto słów. Wychowuje się nie tylko przez to, co się umie, co się wie, lecz nade wszystko przez to kim się jest. Ogromną rolę spełnia świadectwo Waszego życia chrześcijańskiego, wierność wyznawanym wartościom.
- Okazać dziecku miłość. Ci, którzy nie byli w dzieciństwie właściwie kochani często w późniejszym życiu mają poczucie mniejszej wartości, osamotnienia, odrzucenia, przeżywają różnego rodzaju lęki. Wychowanie, w którym jest dużo miłości ze strony rodziców, przyczynia się do harmonijnego rozwoju dziecka.
- Mieć czas dla dziecka. Starajcie się nie być zmęczonymi na tyle, aby zabrakło siły i czasu na cierpliwe wysłuchanie dziecka. Gdy zabraknie rozmów z rodzicami dziecko zacznie się radzić innych ludzi, którzy nie mają obowiązku kochać je i rozumieć tak, jak kocha i rozumie matka i ojciec.
Drodzy Rodzice, proszę, przeżywajcie aktywnie razem ze swoim dzieckiem rok przygotowania pierwszokomunijnego w parafii. Podjęcie z Waszej strony starań i współpraca z parafią świadczą o odpowiedzialności, jaką ponosimy wspólnie za wtajemniczanie eucharystyczne dziecka.
Bóg niech błogosławi Waszym wysiłkom wychowawczym.
Ks. Proboszcz Piotr Studnicki