PODZIĘKOWANIE KSIĘDZA PROBOSZCZA

  • -

PODZIĘKOWANIE KSIĘDZA PROBOSZCZA

W poniedziałek 16 lipca, dniu odpustu parafialnego, dziękowaliśmy Matce Bożej za Jej przemożną opiekę nad naszą parafią, utworzoną w 1780 roku. Maryja jest dla nas wierzących wzorem dojrzałej wiary i otwarcia na działanie Ducha Świętego. Przez Maryję prowadzeni jesteśmy do Jezusa. Uczestnicząc licznie w Eucharystii powierzaliśmy się miłości i opiece Jezusa i Maryi.

Księdzu dr Pawłowi Gawronowi, proboszczowi parafii św. Stanisława biskupa i męczennika w Krakowie na Dąbiu, serdecznie dziękujemy za przewodniczenie Mszy odpustowej i modlitwę w naszej intencji oraz wygłoszone do nas słowo Boże. Módlmy się za śp. Tatę ks. Pawła, który odszedł do wieczności tuż po naszym odpuście, we  wtorek w godzinach porannych.

Dzień NMP Szkaplerznej był niezmiernie drogi św. Janowi Pawłowi II. Nosił on szkaplerz karmelitański od dnia Pierwszej Komunii Świętej. Dlatego naszej modlitwie w dniu parafialnego święta towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II. Przez jego modlitwy niech błogosławi nam wszystkim Panna Maryja!

W bieżącym roku składamy Bogu dziękczynienie za nasz kościół, w którym się gromadzimy na modlitwę, konsekrowany przed 130 laty, w czerwcu 1888 roku. Wyśpiewując radosne Magnificat i uroczyste Te Deum okazaliśmy wdzięczność Bogu za ogrom łask, jakie spłynęły na przestrzeni minionych lat i wciąż spływają na mieszkańców naszej parafii. Mają one wartość nadprzyrodzoną, przez którą zdobywamy życie wieczne.

Wszystkim uczestnikom sumy odpustowej dziękuję za modlitewną obecność. Bóg zapłać!

Ksiądz Proboszcz


KONTAKT

Parafia Opieki Najświętszej Maryi Panny 32-007 Zabierzów Bocheński 107

+48 12 281 67 40

kontakt@parafiazabierzow.pl

http://parafiazabierzow.pl/

Traffic at a Glance

Odsłony 11.523

Dni w zakresie 30

Średnia dzienna liczba odsłon 384

Z wyników wyszukiwania 2.972

Unikalne IP 2.401

Ostatnie 30 minut 19

Dzisiaj 725

Wczoraj 470

Odwiedziny

Mapa odwiedzin