Daily Archives: 19 kwietnia 2019

ŻYCZENIA NA WIELKI CZWARTEK 2019

Gdyby zniesiono sakrament święceń, nie mielibyśmy Pana. Któż Go złożył tam, w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął waszą duszę, gdy po raz pierwszy wkroczyła w życie? Kapłan. Kto ją karmi, by dać siłę na wypełnienie tej pielgrzymki? Kapłan. Któż ją przygotuje, by pojawiła się przed Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we Krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan. A jeśli ta dusza umiera ze względu na grzech, kto ją wskrzesi, kto da jej ciszę i pokój? Kapłan. On sam pojmie się w pełni dopiero w niebie.

Św. Jan Maria Vianney

Czcigodni Duszpasterze – księże Proboszczu, Kazimierzu i Piotrze!

W dniu, w którym wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, chcemy Wam serdecznie podziękować za duchową opiekę nad nami. Jesteście sługami Eucharystii, szafarzami Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty i naszymi przewodnikami w drodze do świętości.
Dziękujemy Wam, że jesteście widzialnym znakiem Chrystusa w Kościele, Jego działania, poświęcenia i miłości.
Z serca dziękujemy za to, że Wasza posługa w naszej parafii prowadzi nas do Boga i kształtuje naszą duchowość. Za ten codzienny trud i łaskę obcowania z Bogiem, jakiej dzięki Wam dostępujemy, pragniemy Wam przekazać serdeczne „Bóg zapłać”.

Życzymy Wam zdrowia, obfitości łask, siły i życzliwości ze strony ludzi.
Życzymy darów Ducha Świętego oraz wytrwałości w naśladowaniu Zbawiciela. Niech Jezus Eucharystyczny, Najwyższy Kapłan, który przychodzi przez Wasze namaszczone ręce, uświęca Was i prowadzi, błogosławi i umacnia na dalsze lata posługi duszpasterskiej.

Szczęść Wam Boże!

Wdzięczni Parafianie