KANDYDACI DO BIERZMOWANIA W CZERNEJ

  • -

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA W CZERNEJ

W dniu 22 marca 2019 roku kandydaci do bierzmowania z naszej parafii pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej koło Krzeszowic. Pobyt w sanktuarium rozpoczęli od Mszy świętej sprawowanej w ich intencji, a następnie mogli zapoznać się z wyjątkową historią tego miejsca i wybitnym postaciami z nim związanymi. W kaplicy św. Rafała Kalinowskiego młodzież poznała historię wielkiego świętego, ale też wybitnego Polaka i patrioty. Ojciec przewodnik opowiadał o życiu świętego na tle historii Polski i jej zmagań o byt narodowy. W muzeum klasztornym wśród wielu ciekawych eksponatów  zwiedzający poznawali życie codzienne mnichów i historię klasztoru na przestrzeni dziejów.

Droga Krzyżowa odprawiona w plenerze była dla niektórych zupełnie nowym doświadczeniem. Podążając za kolejnymi stacjami młodzież zmagała się z trudnościami fizycznymi i rozproszeniami docierającymi z otoczenia. Jednak na miarę swoich możliwości pięknie angażowała się przeprowadzenie tego nabożeństwa jak i w oprawę liturgiczną Mszy św. Pielgrzymka zakończyła się wspólnym obiadem w Domu Pielgrzyma.

Aleksandra Melczewska


PS. Dziękujemy Księdzu Piotrowi Zioło za zorganizowanie wyjazdu, opiekę duchową i wygłoszone do nas słowo.

 


WYSZUKIWANIE

LITURGIA SŁOWA NA DZIŚ

KONTAKT

Parafia Opieki Najświętszej Maryi Panny 32-007 Zabierzów Bocheński 107

+48 12 281 67 40

kontakt@parafiazabierzow.pl

http://parafiazabierzow.pl/

Traffic at a Glance

Odsłony 21.701

Dni w zakresie 30

Średnia dzienna liczba odsłon 723

Z wyników wyszukiwania 5.234

Unikalne IP 3.269

Ostatnie 30 minut 0

Dzisiaj 2

Wczoraj 495

Odwiedziny