CISZA NA WIDOWNI I UKRADKIEM OCIERANE ŁZY

  • -

CISZA NA WIDOWNI I UKRADKIEM OCIERANE ŁZY

GALERIA ZDJĘĆ >>ZOBACZ<<

Autorka scenariusza przedstawienia pt. „Przysięgi Hipokratesa”, pani Maria Radym, tak pisze o spektaklu:

„31 marca br. miałam zaszczyt obejrzeć sztukę „Przysięga Hipokratesa” w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej Parafii Opieki NMP w Zabierzowie Bocheńskim, prowadzonej przez ks. Piotra Zioło, a wystawionej w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej. Treść sztuki dotyczy szczególnie dziś aktualnych problemów i dylematów moralnych, takich jak: aborcja, eutanazja, badania prenatalne, in vitro, adopcja.

Spektakl bardzo udany i starannie przygotowany. Młodzi aktorzy wykazali się dużym zaangażowaniem i wyczuciem wagi poruszanych problemow, co uwidoczniło się w kreowanych przez nich rolach. Jestem pełna uznania, że młodzież potrafiła sprostać nie lada wyzwaniu, jakim było oddanie mentalności osób dorosłych, reprezentujących zawód lekarza czy psychologa, w przekonywujący sposób. Dotyczy to zwłaszcza wrażliwości sumienia w konfrontacji Bożych nakazów z ludzkim egoizmem, cynizmem i konsumpcjonizmem, wiarą a egoizmem.

Spektakl był starannie wyreżyserowany, utrzymany w klimacie spokojnej filozoficznej refleksji, bez tak modnych dziś we współczesnych teatrach „krzykliwej i agresywnej mowy”. Dużym atutem była świetna sceneria, przemyślana w każdym szczególe, a całości dodawał urok śpiewanych przez młodych aktorów piosenek Edyty Geppert (tematycznie związanych z treścią sztuki) we własnej aranżacji. Dobrym rozwiązaniem była oszczędność gestów na korzyść słowa, bo pozwalało skupić się na wypowiadanej treści i bardziej przemawiało do odbiorcy. Cisza, jaka panowała na widowni, ukradkiem ocierane łzy, a potem owacja na stojąco mówią same za siebie.

Doceniam ogrom pracy i zaangażowania ks. Piotr Zioło, bo bez Jego inicjatywy i pomocy od strony oprawy muzycznej oraz multimedialnej, nie byłoby tak udanego spektaklu.

Serdecznie gratuluje ks. Piotrowi Zioło, wspanialej młodzieży i wierze, że dalej będą konturować swą działalność.

Maria Radym”


WYSZUKIWANIE

WPISY WEDŁUG DATY

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar   Maj »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

LITURGIA SŁOWA NA DZIŚ

KONTAKT

Parafia Opieki Najświętszej Maryi Panny 32-007 Zabierzów Bocheński 107

+48 12 281 67 40

kontakt@parafiazabierzow.pl

http://parafiazabierzow.pl/

Traffic at a Glance

Odsłony 13 301

Dni w zakresie 30

Średnia dzienna liczba odsłon 443

Z wyników wyszukiwania 2 825

Unikalne IP 1 810

Ostatnie 30 minut 13

Dzisiaj 267

Wczoraj 499

Odwiedziny