MŁODZI DLA MŁODYCH

MŁODZI DLA MŁODYCH

Styczniowe spotkanie w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016 miało w naszej parafii nietypową formę. Tym razem Młodzieżowa Grupa Teatralna przygotowała pod opieką księdza Piotra Zioło i pani Marii Baran spektakl pt. „Hipermarket”.Na zaproszenie skierowane głównie do ludzi młodych odpowiedziało wiele osób, które 23 stycznia przybyły do Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej. Wśród nich także ci, którzy  już niedługo przystąpią do Sakramentu Bierzmowania.

Akcja przedstawienia rozgrywa się w Wigilię Bożego Narodzenia w centrum handlowym, w którym splatają się losy ludzi zagubionych w pędzącym, współczesnym świecie. I właśnie tam dociera do nich Dobra Nowina???????????????????????????????. Wielu z nich udaje się odmienić swoje życie w Noc Bożego Narodzenia, jednak znajdują się i tacy, którzy odchodzą od Żłóbka, nie doznając łaski nawrócenia. W ostatniej scenie spektaklu rozległa się wykonana przez młodych artystów piosenka „Przekażmy sobie znak pokoju”, a do śpiewu włączyli się wszyscy widzowie, trzymając w rękach zapalone świece, symbolizujące pokój. Nie zabrakło również kolędy „Cicha noc”, którą zaśpiewaliśmy, jak przystało na ludzi oczekujących pielgrzymów z całego świata, w kilku językach. Chcąc jeszcze bardziej włączyć się w przygotowania do ŚDM, postanowiliśmy przy okazji tego teatralnego spotkania wziąć udział w akcji Bilet dla Brata, aby  finansowo wesprzeć ubogą młodzież z innych krajów, pragnącą dotrzeć do Polski w 2016 roku na spotkanie z Ojcem Świętym. Zebrane pieniądze (434,50 zł) zostaną przekazane do Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016.

Spektakl „Hipermarket” został powtórnie zaprezentowany przed licznie zgromadzoną publicznością w różnym wieku w niedzielę 25 stycznia. Spontaniczne reakcje widzów świadczyły o dobrym odbiorze treści przekazywanych ze sceny.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym te dwa zimowe wieczory mogliśmy przeżyć w tak wyjątkowy sposób.

Emilia Baran – parafialny lider ŚDM 2016

Zobacz zdjęcia z piątku (23 .01.2015)

Zobacz zdjęcia z niedzieli (25.01.2015)

styczeń 2015