PIKNIK ŚDM-OWY OD KULIS

PIKNIK ŚDM-OWY OD KULIS

Podczas kilku spotkań my, czyli wolontariusze ŚDM wraz z księdzem przygotowywaliśmy się do pikniku. W tym czasie zintegrowaliśmy się czternastoosobową młodzieżową grupą. Organizowanie tego wydarzenia było bardzo ciekawym zadaniem, wspólnie i szybko radziliśmy sobie z trudnościami, bardzo dobrze się dogadywaliśmy i będziemy dogadywać. Spotkania przebywały w bardzo pozytywnej i luźnej atmosferze, można było sobie porozmawiać i pożartować, mieliśmy dużo zabawy, m.in. wypróbowując balony na konkurencję zwaną balonówką.

Podczas pikniku każdy z wolontariuszy miał na sobie białą koszulkę z logiem ŚDM oraz plakietkę organizatora ze swoim imieniem, co również spajało nas w jedną grupę. Każdy z nas pilnował różnych konkurencji, biura i stoiska z gadżetami ŚDM. Przygotowaliśmy zabawy integracyjne, aby uczestnicy pikniku również mogli poczuć się jednością. Wspólne tańce, zabawy, rozmowy – udało się. Wszystko przebiegało po naszej myśli, a te pomyślności motywują nas tylko do dalszych działań i pełni zaangażowania. Pogoda dopisała, a dobre humory i entuzjazm wszystkich sprawiły, że na pikniku bawił się dobrze każdy. A dla nas największą nagrodą za przygotowania były uśmiechy naszych gości.

Myślę, że organizacja tego Spotkania bardzo pomogła nam się zjednoczyć i utworzyliśmy bardzo zgrany zespół. Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach będzie on bardzo dobrze funkcjonował i wspólnymi siłami przygotujemy się jak najlepiej do zbliżających się wielkimi krokami Światowych Dni Młodzieży.

Zachęcamy zatem wszystkich chętnych młodych do dołączenia do naszej grupy. Jest to naprawdę super przygoda, na którą nigdy nie jest za późno. Powinniśmy skorzystać z tego, że ŚDM 2016 będą się odbywać tak niedaleko nas, a przez taki Wolontariat można być jeszcze bliżej.

Magda Wolna – jedna z organizatorek pikniku

>> ZOBACZ  ZDJĘCIA  Z  PIKNIKU<<